Bodrum Mandalini

Ülkemizde Bodrum’da yetişen kendine has kokusu ve aroması ile çok özel bir ürün olan Bodrum yerli Mandalinası ve yeşili Lime ve Kamkat’ın kullanıldığı birçok alanda kullanılmaya başlandı.

Lime ve Kamkat. “Misketlimonu” olarak da bilinen Lime, son dönemin trend meyvelerinden. Minyatürportakal”,“süsportakalı”, “altınportakal” olarak da bilinen Kamkat özellikle tropical bölgelerde ticari olarak üretilip satılıyor. Kokteyllerin vazgeçilmezi. Dünya mutfaklarının bir çoğunda yemekler ve tatlılarda kullanılıyor. Genelde ithal olarak ülkemize getirilen bu meyvelerin kullanımı her geçen gün artıyor

Kokteyl, salatalar, dondurma ve pastacılık sektöründe aranan nefis kokusu ve aroması ile çok özel  bir ürün olan Bodrum Mandalini ve Yeşilini online olarak internetten alabilmek mümkün.

Bodrum’lu ciftci diplomat olarak ta anılan Ömer Aras 1950 li yıllarda dikmiş olduğu yerli Bodrum Mandalinalarını internet üzerinden ilk kez  www.bodrummandalini.com sayfasından satışa sunmuştu.  Siteden günlük olarak şu anda 5 ve 10 kg lık paketlerle Bodrum mandalini ile birlikte yeşil mandalins atışları da başlatıldı.

Amacının  sadece ürün satmak olmadığını belirten Aras, Bodrum’un gözdesi Mandalina bahçelerini korumak ve sürdürülebilirliği mümkün olmayacak şekilde şehirleşmekte olan Bodrum’da ranta yenik düşmemek, katıksız, doğal Bodrum Mandalinasını evlerinize, işyerlerinize en çabuk şekilde birinci elden ulaştırmak ve diğer üreticilere de örnek olmaktır diyor. Bodrum Yeşilini tüm soğuk içeceklerle birlikte kullanılabileceğini belirten Aras, aynı zamanda salatalarda kullanımını tavsiye ediyor.