Mandarin Oriental Bodrum Ödüle Doymuyor

Akdeniz’in en lüks resort projesi Mandarin Oriental, Bodrum, dünyanın en prestijli otelcilik ödüllerinden European Hotel Design Awards’da iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 2014 yılında hizmete açılan, Akdeniz’in en lüks resort projesi Mandarin Oriental, Bodrum, 23 Kasım’da Londra’da düzenlenen, dünyanın en prestijli otelcilik ödüllerinden European Hotel Design Awards’da 2 ödüle birden layık görüldü. Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında birçok otelin katıldığı yarışmada, Türkiye’den ödül alan tek otel olan Mandarin Oriental, Bodrum, Architecture – New Build (Mimari – Yeni Yapı) ve Interior Design – Spa & Wellness (İç Mimari – Spa & Wellness) kategorilerinde rakiplerini geride bıraktı.

Londra Park Plaza Westminister Bridge Otel’de 23 Kasım Pazartesi gecesi düzenlenen ödül törenine, aralarında dünya çapında otel marka ekipleri, turizm yatırımcıları, mimarlar, tasarımcılar ve gazetecilerin de yer aldığı 1000’i aşkın seçkin davetli katıldı. Jürisinde Werner Aisslinger (Studio Aisslinger), Robbie Barch (Gorgeous Group), Jason Holley (Universal Design Studio) gibi otelcilik dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı European Hotel Design Awards’da, dünyanın en prestijli otellerine toplam 10 kategoride ödül verildi.

Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum, dünyaca ünlü İtalyan mimar Antonio Citterio Patricia Viel And Partners’ın eşsiz tasarımıyla, Avustralya’dan Japonya’ya, Amerika’dan Avrupa’ya, Rusya’dan Çin’e kadar dünyanın birçok ülkesinden seçkin konuklarını 2014 yılından bu yana ağırlıyor.

Interior Design – Spa&Wellness kategorisinde ödül alan The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum ise 2 bin 700 metrekare alan üzerine kurulu lüks bir ortamda, özel bakım ve terapileri ile konuklarına mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Bugüne kadar uluslararası alanda 14 farklı ödüle layık görülen The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum, misafirlerini erkek-kadın ayrı hamamları, VIP Spa suitleri, açık hava masaj odaları, çiftler için özel Spa odaları ve Mandarin Oriental, Bodrum’un 21. yüzyıl lüksünü Uzakdoğu konseptiyle birleştiren ruhuyla yaz kış şımartıyor.

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, Mandarin Oriental, Bodrum projesinin European Hotel Design Awards’da aldığı ödüllerle ilgili olarak şunları söyledi: “Aldığımız bu ödüller ile ülkemizi dünya çapında otelcilik sektörünün en üst seviyesine taşımış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Mandarin Oriental, Bodrum, açıldığı 2014 yılından bu yana, dünyada nitelikli elitlerin, harcama gücü yüksek yerli-yabancı turistlerin, dünyaca ünlü iş insanlarının ve ünlü isimlerin destinasyonu haline geldi. Mandarin Oriental gibi dünya markalarının Türkiye’ye gelmesi, ülkemizde katma değeri yüksek turizmin kalkınmasına büyük destek oluyor ve olmaya devam edecek”dedi.

Mandarin Oriental, Bodrum, 2014 yılında hizmete açıldığı günden bu yana, dünya otelcilik sektörünün en prestijli ödüllerine layık görüldü. Mandarin Oriental, Bodrum’un bugüne dek aldığı ödüllerden bazıları şöyle;

2014 yılında; Fodor’s Travel 2014’in En İyi 20 Otelinden Biri Ödülü, Gallivanter’s Guide 2014 Editör’ün seçimi ödülünü aldı ve Tatler Travel Guide “101 Best Hotels” listesinde “Plaj düşkünleri için listelenen oteller arasında” gösterildi. 2015 yılında ise, Conde Nast Traveler “2015’te nerede konaklamalı – Geçen senenin En İyi Yeni Otelleri”, The Independent “2015 Plaj Tatilleri için tavsiye edilen oteller”, Fodor’s Travel “2015 için Dünya’nın en iyi Balayı Destinasyonları”, Telegraph Travel “İlk 10 En iyi aile dostu deniz oteli”, Departures.com “2015’in yeni Plaj Otelleri”, Gallivanter’s Guide  “Olağanüstü derecelemesine sahip oteller”, Lifestyle “Dünyanın en Seksi 10 Yeni Oteli” listelerinde yer alırken Tatler Spa Guide 2015’te “Yetişkin Ağırlama’da Spa ile en iyi oteller” listesinde de yerini aldı ve “İhtiras Uyandıran Otel” ödülüne layık görüldü, European Hotel Design Awards 2015’te Architecture – New Build (Mimari – Yeni Yapı) ve Interior Design – Spa&Wellness (İç Tasarım – Spa & Wellness) kategorilerinde ödül aldı.

Dünyaca ünlü İtalyan mimar Antonio Citterio Patricia Viel And Partners’ın tasarımını yaptığı Mandarin Oriental, Bodrum, ayrıcalıklı konumuyla, Ege Denizi’nin panoramik manzarasını stil, lüks ve konforun ideal birleşimiyle konuklarına sunuyor. Bodrum’un eşsiz doğasıyla iç içe bir yaşam alanı yaratan, zeytin ağaçları ve çam ormanlarıyla çevrelenmiş lüks resort; tamamı güneşlenme alanlarına, teraslara veya balkonlara, birçoğu da özel bahçelere ve infiniti havuzlarına sahip, bölgedeki en büyük ölçüde 109 misafir odası ve ilave aile daireleri, 96 lüks villası ve 116 rezidans dairesiyle, 600 dönüm üzerinde mükemmel konaklama seçenekleri sunuyor. Üç özel plajı ve sunduğu sayısız aktivite ile misafirlerine sofistike bir şık bir deneyim yaşatırken seyahat severler için şehir yaşamından lüks bir kaçamak niteliği taşıyor.

The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum

Lüks bir ortamda, özel bakım ve terapileri ile konuklarına mükemmel bir deneyim yaşatan ödüllü The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’da bahar ve yaz aylarını sağlıklı ve huzur içinde yaşamak isteyenler için benzersiz bir fırsat sunuyor. Huzur ve sakinliği cennet gibi bir ortamla birleştirerek muhteşem kıyı şeridinin benzersiz keyfini konuklarının ayağına getiren, 2700 metrekarelik alana yayılan üç katlı The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum spor, kişisel bakım-gelişim ve iyi yaşam için doğru ortam olanaklarını sunuyor.

The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum’dan kişiye özel benzersiz hizmet

Lüks bir evin konforu ile Mandarin Oriental’in efsanevi hizmetlerinin bir arada sunulduğu The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum’daki ev sahipleri kişiye özel hizmetlerin ayrıcalığını yaşıyor. Seçkin misafirleri için lüks ile mükemmel hizmetin benzersiz birleşimini sunan Mandarin Oriental, 21. yüzyıl lüksünü Uzakdoğu konsepti ile birleştirerek ev sahiplerine sunuyor.