Güncel

BAHÇEŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

Bodrum Bahçeşehir Okulları Ortaokul öğrencileri, Orman Haftası kapsamında, Tema Vakfı ve Bitez Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği (BİTAV) tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından, ağaç dikimi yaptı.
Bodrum Bahçeşehir Okulları Ortaokul öğrencilerine Orman Haftası kapsamında Tema Vakfı Bodrum Temsilcisi Haluk Ortaç tarafından, ormanların yaşamsal önemini, erozyonu önlemek için yapılacak çalışmalar ve çözüm yollarını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Ortaç, toprağımıza sahip çıkmak için neler yapılması gerektiği üzerine öğrencilerle sohbet etti. Ağaç dikimi konusunda da bilgilendirilen öğrenciler, Bitez Mahallesi Mutlu Sitesi’nde bulunan ve okul için ayrılan araziye ağaç dikimi yaptı. Öğrenciler, BİTAV Başkanı Ayşe Doğançay, Mutlu Sitesi sakinleri ve Tema Vakfı Temsilcileri ile birlikte 60 adet çam fidanı dikimini gerçekleştirdi. Öğrenciler ise ilk kendi elleri ile fidan dikimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.
Fidan dikimi sonrasında Okul Müdürü Barış Anıl “Yaşanabilir bir gelecek için umudumuz olan öğrencilerimize çevre bilincini aşılayabilmek ve yapacaklarının gelecek nesiller için ne kadar değerli olduğunu anlatabilmek adına okulumuzda birçok etkinlik düzenliyoruz. Ağaç dikimi öğrencilerimizin, yaşayarak ve deneyimleyerek bu bilinci kazanabilmeleri adına önemliydi. Geri dönüşümün önemi ve çevre koruma üzerine hazırladığımız video ve dokümanlarda bu dikim sonrası öğrencilerimizle paylaşacağımız bir diğer etkinliğimiz olacak. Bodrum Bahçeşehir Ailesi olarak her zaman toprağımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.