BODRUM’DA GENÇLİK COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları akşam Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşen Pusula Grubu ve Bate Bahadır Aksoy konserleri ile devam etti.

Yaklaşık 2 saat süren ve her yaştan çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlik Pusula Grubu’yla başladı Bate Bahadır Aksoy’la sürdü. Belediye Meydanı’nı dolduran gençlerin coşkusuna ortak olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Herkese iyi akşamlar. Ne kadar güzel bir görüntü var burada, gençlik yıkıyor Bodrum’u. Sizler bu güzel ülkeme örnek olacak insanlarsınız. Bugün bütün gün sizlerle beraberdim, çok mutluyum sizlerle. Bodrum Belediye Başkanı olmak bir ayrıcalık, ama en güzel olan ayrıcalık ne biliyor musunuz dünya barış toplumu gibi yaşayan bir yeri, bu günleri bize getiren Ulu Önder Atamızın gözündeki medeniyet ışığıdır. Ben burada konuşabiliyorsam hepsinin altında yatan tek güç tek varlık Ulu Önder Atamızdır. Mustafa Kemal’in askerleriyiz ve olmaktan da onur ve mutluluk duyarız. Her zaman yanımdasınız yanımda olmaya da devam ediyorsunuz, bundan daha güzel bir mutluluk bir belediye başkanına nasip olmaz. Ufak bir şey söylemek istiyorum size, ben ilk belediye başkanı olduğumda dünyaya gelen çocuklarımız şu anda 18-19 yaşında yani bir gençlik benimle beraber geliyor. Benimle gelen bu gençlikle Ulu Önder Atamızın yolunda yürüyen özgürlükçü, demokratik, birlik ve beraberliğe inanan, paylaşımcı ruhu yüksek, barış içinde yaşayan bir nesil yetiştiriyoruz arkadaşlar. Bu nesil bu güzel Bodrum’dan bütün ülkeme örnek olacak bir nesildir. Sizin demokrasi aşkınız, cumhuriyet aşkınız, birey olma aşkınız Bodrum’dan bütün güzel ülkemi sarsın diliyorum ve bu güzel bayramı bize hediye eden Ulu Önderimize, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsın gençlik, ver coşkuyu gençlik.” dedi.

Belediye Meydanı’nı dolduran binlerce Bodrumlu şarkıları eşlik ederek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı.