YUSUF TAKTAK “ZAMANE” SERGİSİ, 6 TEMMUZ 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUM’DA!

6 – 23 Temmuz 2017, Mine Sanat Galerisi, Palmarina Bodrum

Yusuf Taktak’ın sergilerinde kullandığı sergi ve yapıt başlıklarına bakıldığında “zaman” başlığını çokça kullandığını görüyoruz. Sanatçının zamanla hesaplaşması onu değerli bulması içeriğinin yanı sıra dünya ve ülkemiz sanatına göndermelerde bulunmasını saptayabiliriz.

Zamanla birlikte yol alan bu süreçte Taktak, Mine Sanat Galerisi’ndeki sergiyi de şimdiye dek tanımladığı öz çerçevesinde ele almaktadır. Sahiplendiği biçimlerine tüm içtenliğiyle sahip çıkarak, sanat yaşamının başından bu güne evrilmesini bizler gibi sanatçı da merakla izlemektedir.

İşte, galerimizde sunacağımız “zamane” başlıklı serginin anlamına bakıldığında; hem genel “zaman”ı hem de hafifseme, yakınma yoluyla şimdiki zamanı kastetmektedir. Sanatçı da bu konuda muzipçe; ‘zamane resimleri!’ der.

Yusuf Taktak “zamane” sergisi 6 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında izlenebilir.
Açılış kokteyli 6 Temmuz 2017, Perşembe Günü, Saat: 19:00’da, Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum mekanında, sanatçımızın katılımıyla yapılacaktır.

Tüm sanatseverler davetlidir.