YİYECEK SEKTÖRÜNDE DEVRİM YARATAN CİHAZ

Bodrumlu iş Adamının ürettiği davlumbazsız Ocak 70 ülkede fırtına estiriyor.
Bodrum’da düzenlenen turistik işletmeler donanımı ve gıda fuarında en büyük ilgiyi Bodrumlu iş adamı Emre Köroğlu’nun ürettiği davlumbazsız yemek pişirme cihazı gördü. Milano’da düzenlenen Uluslararası turizm fuarında iki yıl önce Dünya Özel Çevre Ödülü alan ve adını, Ege’deki Bora rüzgarlarından alan “Borasco” isimli, Türkiye’de ilk ve tek olan cihazın 70 ülkede satışa sunulduğu belirtildi.

BACASIZ DAVLUMBAZ DÜNYA ÇEVRE ÖDÜLÜ KAZANDI
Bodrum’da düzenlenen “1.Bodrum turistik işletmeler donanımı ve gıda fuarı” na turizmcilerin ilgisi büyük oldu. Muğla , Aydın, Denizli, İzmir, Antalya ve İstanbul illerinden 75 firmanın ürünlerinin sergilendiği fuarda en büyük ilgiyi Bodrumlu yüksek makine mühendisi Emre Köroğlu’nun iki yıl önce ürettiği ve patentini aldığı, 2 yıl öncede Milano’da düzenlenen dünyanın en büyük otel ekipmanları ve turizm araç gereçleri fuarında Dünya Çevre Ödülü kazanan, davlumbazsız pişirme sistemi olan Borasco isimli hareketli ve davlumbazsız ocak gördü. Restoran ve otel işletmecilerinin büyük ilgi gösterdiği davlumbazsız ve kesinlikle koku yapmayan ocakta ustalar yemek pişirdi konuklara ikram etti.

70 ÜLKEDE BORASCO FIRTINASI ESİYOR
Türkiye’de ilk ve tek olan, ismini ise Ege’nin fırtına isimlerinden olan Bora’dan alan Borasco isimli davlumbazsız pişirme sisteminin şu anda dünyada 70 ülkede pazarlanmayı başardıklarını belirten, Gastro Endüstriyel Mutfak ve Elektrolüks Dayanıklı Tüketim Mamülleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı Köroğlu, dumansız ve kokusuz hareketli davlumbaz sistemi sayesinde dumanın her yerde kontrol altına alınarak yeni pişirme sistemleri ve sistemde kullanılan yeni cihazlarla üretilen ocağın büyük ilgi görmesinden memnun olduklarını belirterek, “4 farklı boyutta ürettiğimiz ve fiyatı 4 bin – 9 bin Euro arasında değişen modellerimize dünyada tek olma özelliği taşıyor Bu nedenle 40 ülkeden siparişlerimizi tamamladık 70 ülkede tanıtım yapıyoruz. Akıllı teknolojisi ve çevreci yapısı ile dünya ve çevre temizliğine katkıda bulunan ender cihazlardan birini üretmeyi ve dünyaya tanıtmaya başardık.Bu cihaza özellikle turizm bölgelerinde ilgi büyük oldu. Bu cihazlar yiyecek sektöründe kolay kullanım sağlamanın yanı sıra maliyeti düşük yatırım ve ciddi anlamda yüzde 80’lere varan enerji tüketimi ile işletmeciye ciddi bir katkı sağlıyor” dedi.