AlışverişYaşam

YENİ ASTRON GPS SOLAR. ASTRON TASARIMINA YENİ BİR BOYUT

Seiko’nun eşsiz GPS solar teknolojisinin 2012 yılında tanıtılmasından bu yana Astron koleksiyonu, saat yapımcılığında ileri teknolojinin ve enerji tasarrufunun simgesi olmuştur. Bununla beraber pratikliği, gelişmiş fonksiyonları ve rafine tasarımı ile beğeni kazanan Astron, dünya çapında bir başarıya imza atmıştır. Astron, koleksiyonuna bu yıl eklenen yeni 8X22 kalibre ile daha ince bir kasanın yanısıra, seyahat edenler için daha kullanışlı olan sade ve kolay okunabilen bir kadran sunuyor.

Daha ince ve sade                      

8X22 kalibre, Seiko’nun GPS Solar teknolojisinde önemli bir gelişme. Yeni modelin kasası diğer GPS Solar saatlerden, hatta diğer tüm Astron modellerinden çok daha ince. ( diğer 8X kalibrelerin 13,3 mm olan kasa kalınlığıyla karşılaştırıldığında bu kasanın kalınlığı sadece 12,4 mm) Sonuç olarak, GPS sinyallerini alan anten daha küçük, ancak Seiko, GPS modülündeki devrenin işlemci gücünü arttırmayı başararak antenin hassasiyetinin aynı kalmasını ve seyahat edenler için GPS sinyallerinin eskiden olduğu gibi kolay alınabilmesini sağladı. İhtiyacı olan gücü sadece ışıktan alan yeni Astron, tek bir butona basarak yeryüzündeki tüm zaman dilimlerine göre 100.000 yılda bir saniye hassasiyetle kendini yerel saate ayarlar. Yeni Astron Dünya Saati’nin kadranı sade ve tüm göstergeler küçük bir alt kadranda toplanarak saate rafine bir şıklık katıyor.

8X22 Kalibreli Limited Edition Model

Yeni Aston GPS Solar kalibrenin sınırlı sayıda üretilen modelindeki belirgin özellik koyu renkli sedef kadranı. Renkli sedef kadran ile saatin teknolojisine adeta sessiz bir övgü yapılmış, bu doğal malzemeye rağmen saatin çalışması için gerekli olan ışık kadrandan absorbe edilebiliyor.

Kasa ve bilezik, kullanım süresi boyunca gösterişliliğini koruyan ve çizilmelere karşı dayanıklı yeni süper-sert siyah kaplama titanyumdan yapılır. Tasarımında, dünyanın gece karanlığında bir GPS uydusundan nasıl görüldüğünden ilham alınmış. İlk bakışta gizemli ve şaşırtıcı.

8X22 kalibre, Limited Edition modele ek olarak 6 farklı model ile sunuluyor. Üçü bilezikli ve üçü deri kayışlı olan modellerin tümü titanyum kasalı. Yeni 8X22 kalibre Dünya Saati’nin önceki Kronograf ve Dual Time kalibrelere eklenmesi ile tüm Astron GPS solar koleksiyonu 50 modeli aştı. Bu teknoloji aslında Seiko tasarımcılarının halihazırda kullandığı ve gelecekte kullanmaya devam edecekleri bir platform, rafine ve prestijli bir saatin neler sunabileceğine dair dünya çapındaki algıyı değiştirecek yeni bir saat türü.