Güncel

YARDIM KURULUŞLARI VEKÂLETEN KURBAN BEDELLERİNİ AÇIKLADI

Yeryüzü’nün iyilik elçileri, bu Kurban Bayramı’nda da dünyanın yoksul bölgelerine giderek kurban yardımlarını ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmaya hazırlanıyor, toplanan destekler bayramın insanlara sunduğu paylaşım iklimini evrensel bir boyuta taşıyor

Kurban Bayramı yaklaşırken Türkiye’de faaliyet gösteren yardım kuruluşları, vekâleten kurban bedellerini açıklamaya devam ediyor. Bağışlar sayesinde hayırsever kimselerin kurbanları dünyanın pek çok coğrafyasındaki yoksul insanların sofralarına ulaşıyor. Türkiye’nin önde gelen insani yardım kuruluşlarından Türkiye Diyanet Vakfı, Kızılay, Yeryüzü Doktorları, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri, Cansuyu, Hayrat İnsani Yardım, Sadakataşı, İyilikder ve Dosteli gibi kuruluşların kurban bedelleri belli oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl ‘Kurbanlarımız Kardeşlik İçin’ sloganıyla yola çıkıyor, Kızılay ise kurban bağışı yaptığı bölgeleri genişletiyor. Bugüne kadar 77 bin hissenin üzerinde kurban kesimi gerçekleştiren Yeryüzü Doktorları, açlık sınırında yaşayan insanların protein ve et ihtiyacını karşılamak, özellikle çocukların beslenme yetersizliğinden doğan tıbbi sorunlarının önüne geçmek amacıyla bu yıl Çad, Nijer, Kenya, Uganda, Gambia, Somali, Afganistan ve Yemen’de kurban kesiyor.

2016 yılı vekâleten kurban bedelleri

Türkiye Diyanet Vakfı’nın yurt içi kurban bedeli 690 TL / yurt dışı 500 TL. İHH kurban bedeli 550 TL,  Kızılay’ın yurt içi için belirlediği hisse fiyatı 740 TL / yurt dışı bedeli 475 TL. Yeryüzü Doktorları’nın kurban bağışı hisse bedeli ise 380 TL. Yeryüzü Doktorları, kurban kesilecek bölgeler arasında herhangi bir ayrım gözetmeden her bölge için sabit hisse bedeli olarak 380 TL ile Yeryüzü’ne ulaşıyor.

Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin yurt dışı kurban bedeli 400 TL. Dosteli Derneği’nin yurt içi kurban bedeli 690 TL, yurt dışı kurban bedeli 390 TL.  Deniz Feneri Derneği’nin hisse bedelleri 380 TL ile 1100 TL, Sadakataşı Derneği’nin 350 TL ile 700 TL arasında değişiyor. Cansuyu Derneğ’nin kurban bedeli 350 TL ile 1100 TL, İyilikder’in kurban hisse bedelleri 400 TL ile 1100 TL arasında belirleniyor.