Güncel

USTA KARİKATÜRİSTLER, ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması etkinlikleri kapsamında seçici kurul üyeleri, öğrencilerle birlikte karikatür çalışması yaptı. Öğrenciler hem karikatür çizdi, usta karikatüristlerle sohbet etti.

  1. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın uluslararası seçici kurul üyeleri Bodrum’daki TED Koleji öğrencileri ile bir araya geldi. TED Bodrum Koleji kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte, 25 öğrenci, seçici kurul arasında yer alan Ercan Akyol, Tan Oral, Arjantinli Marlene Pohle, Assunta Toti Buratti (İtalya), Yalda Hasheminezhad (İran), Anita Kunz (Kanada), Elena Ospina (Kolombiya) ile karikatür çalışması yaptı. Öğrenciler, usta karikatüristler ile birlikte sohbet edip, çizim yapmaya başladı. Karikatür çizmenin temel kurallarını öğrenen öğrenciler, keyifli zaman geçirdi. Çeşitli şekillerde çizimler yapan öğrenciler, 2 saatlik çalışmanın sonunda seçici kurul üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı öğrencilerin başarılı karikatürler çizdiğini belirterek, “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın bu yıl 33’üncüsünü düzenledik. Yarışma programı kapsamında öğrencilerle, usta karikatüristleri bir araya getirdik. Çocuklar, yerli ve yabancı karikatüristlerle keyifli bir gün geçirdi, onlarla birlikte sohbet edip, karikatür çizmeyle ilgili bilgi aldı. Ayrıca bu şekilde düzenlediğimiz etkinlikte, eli çizime yatkın olan çocuklar yeteneklerinin de farkına varıyor” dedi.

Fetvacı, 33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması programının 16-21 Haziran tarihlerinde dereceye giren 15 karikatürün Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’nde sergilenmesiyle sona ereceğini belirtti.