EtkinliklerSpor

THE BODRUM CUP PALMARİNA BODRUM LEROS – YALIKAVAK ETABI

Yelkenlerini Yunanistan’ın Leros adasında iki gün boyunca dostluğa açan yelkenliler, yarışın dördüncü günü “Palmarina Bodrum, Leros – Yalıkavak” etabını tamamlamak için sabah saatlerinde limandan ayrılarak Leros’a veda etti.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle bu yıl 28’inci kez düzenlenen The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta, tüm heyecanıyla devam ediyor. Bodrum’un ilk ve tek en kapsamlı yelken yarışı ve deniz festivali The Bodrum Cup’ta yelkenliler, Leros açıklarından verilen start ile dördüncü yarış gününe adım attı. Yalıkavak’ta finiş yapacak olan tekneler, esen yeterli rüzgarda yelken basarak mücadeleyi sürdürüyor.

Palmarina Bodrum Leros – Yalıkavak Etabının ardından yelkenciler bu akşam saat 19.30’da Yalıkavak’taki Prolonge’de düzenlenecek kokteyle ve hemen ardından saat 21.00’de Palmarina Bodrum’da yapılacak olan hoş geldin partisine katılacak.  Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Finali de aynı saatlerde gerçekleşecek.

The Bodrum Cup’ta yarış heyecanı, 22 Ekim Cumartesi günü Technogym Yalıkavak – Bodrum Etabının ardından ödül töreni ile son bulacak. Club Halikarnas’ta saat 20.00’de başlayacak olan regatta ödül töreni sonrasında ünlü sanatçı Sertab Erener, sevilen şarkılarını seslendirecek.
Ana sponsorluğunu Palmarina Bodrum’un, etap sponsorluklarını da Nef, Tav Passport ve Technogym’in üstlendiği The Bodrum Cup’ta önceki gün gerçekleşen Nef Leros – Leros etabının sonuçlarını http://www.bodrumcup.com/3-gun-sonuclar-635/ linkinden öğrenebilirsiniz.  

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bodrum Liman Başkanlığı, Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Sahil Güvenlik, Bodrum Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu ve Bodrum Otelciler Derneği’nin de destek verdiği The Bodrum Cup’a ayrıca Metro Cash and Carry, Gastronometro, Argo Oil, Allium Villas, Turkish Airlines, Europcar, Halikarnas ve Bluemint gibi firmalar da sponsor desteği veriyor.