EtkinliklerKültür-Sanat

THE BODRUM CUP ETKİNLİKLERLE RENKLENDİ

Palmarina Bodrum Leros – Yalıkavak Etabının ardından yelkenciler için düzenlenen özel gecede, kitap imza günü ve Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışmasının finali gibi çeşitli etkinlikler yer aldı.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle düzenlenen 28. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’nın ana sponsorlarından Palmarina Bodrum’da yelkenciler bir araya geldi. Yalıkavak’taki Palmarina Bodrum içinde kurulan, çeşitli etkinliklerin yer aldığı konser alanında; yazar Cezmi Çoban “Bodrum Masalları” kitabının, Gurur Göç “Erken Gördüm Hayatı” adlı kitabının, Demet Cengiz “Patronca” kitabının, Halis Açacak ise “Mehmet Yavaş Süngercim” adlı kitabının imza gününde okurlarıyla buluştu.

Bodrum Sağlık Vakfının özel öğrencileri de etkinliğe katılarak, yapmış oldukları seramik çalışmalarını stantta sergiledi.

Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’nın finalinin de yapıldığı etkinlikte; önceki elemelerde sırasıyla ilk beşe giren tekneler; Alice, Grandi, Kinidos, Zeus ve Swan teknesi tekrar yarıştı. Daha önce levrek balığı kullanan tekneler, finalde ise ahtapot kullanarak özenle hazırladıkları yemeklerini gurmelerden oluşan jüri üyelerine tattırdı. Finalde Alice yine birinci olurken, Swan ikinci, Grandi ise üçüncülük aldı.