EtkinliklerSpor

THE BODRUM CUP 17 – 22 EKİM 2016 TARİHLERİNDE 28. KEZ START ALACAK

DENİZ, YELKEN VE MAVİ YOLCULUK TUTKUNLARININ HER YIL HEYECANLA BEKLEDİĞİ “THE BODRUM CUP”  17 EKİMDE 28’inci DEFA BAŞLIYOR

Yelken dünyasının en önemli yarışlarından biri olan The Bodrum Cup Yelken Yarışları 28. kez yerli ve yabancı deniz tutkunları ve konuklarıyla ile buluşacak.

28th The Bodrum Cup ahşap yelkenli tekne yarışları yelkencilerin yoğun katılımıyla Türkiye ve Yunanistan’da deniz ve kara etkinlikleri ile bir festival şeklinde gerçekleştirilecek.

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün 1989’da başlattığı 28th The Bodrum Cup Yelken Yarışlarında bu yıl                            100 tekne ve 1500 yelkenci yarışacak.  Bu yıl 28.si düzenlenen ve bir Bodrum geleneği haline gelen The Bodrum Cup’a 5000 katılımcı bekleniyor. The Bodrum Cup’ta dünyadaki benzer organizasyonlardan farklı olarak denizciler konuklarıyla birlikte yarışabilecekler. Kabin kiralanarak da yarışa dahil olunabilen The Bodrum Cup’a guletlerin yanı sıra IRC, triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde de katılım sağlanıyor.

Bodrum’un tanıtımına, yatçılığa, ülke turizmine,  doğanın ve koyların korunmasına da katkıda bulunan turizmin markalaşmış ve geleneğe dönüşmüş etkinliği 28th The Bodrum Cup, 17 Ekimde kortej yürüyüşü ve kampana töreni ile başlayacak. Yelken yarışlarının yanı sıra fotoğraf yarışması, yemek yarışması, kostüm yarışması, söyleşiler gibi pek çok etkinliğin de yer aldığı bir hafta boyunca katılımcılar unutulmaz anlar yaşayacak.  28th The Bodrum Cup 22 Ekimde ödül töreni ve konser ile sona erecek.

Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken, deniz, marina, mavi yolculuk dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası 28th The Bodrum Cup yarışları, bu yıl Palmarina Bodrum ana sponsorluğunun yanı sıra Bodrum Belediyesi, TAV Passport, Technogym destekleriyle Bodrum’dan başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.
28th The Bodrum Cup trailer link :

https://www.youtube.com/watch?v=JEorXWGx7Bs

BU YIL İLETİŞİM DESTEĞİNİ BEZE GROUP VERİYOR.

28th The Bodrum Cup ‘a danışmanlık stratejik iletişim planlama ve medya yönetimi desteğini bu yıl sektörde 30. Yılını kutlayan BEZE Group veriyor.
Sponsorlar:
Palmarina, TAV Passport, Technogym, Metro Cash&Carry,Europcar,THY,Antrium Villas, Argo / Yunanistan , Bodrum Belediyesi

Yarış takvimi ve rotası:

17  Ekim Bodrum – The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi

18  Ekim  Bodrum – Gümüşlük Etabı

19  Ekim Gümüşlük – Leros Etabı -Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve Akustik konser

20  Ekim Leros –  Leros Etabı

21  Ekim Leros – Yalıkavak Palmarina Bodrum Etabı Konser ve kıyafet yarışması

22  Ekim Yalıkavak -Bodrum Etabı – Ödül Töreni, Kapanış Partisi ve Konser