TeknolojiYaşam

TELEVİZYONDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

 

Sony’den son teknoloji yeni BRAVIA 4K HDR televizyonlar

TELEVİZYONDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

(İstanbul, 8 Haziran 2016) –  Televizyon izlemek yıllardır hayatımızın vazgeçilmezi. Ve hala da televizyona yaşamımızın önemli bir bölümünü ayırmaya devam ediyoruz. Her ne kadar, internetin de yaygınlaşmasıyla, çevrimiçi video izlemek bunun yerini alacak gibi görünse de yaşantımızın 7’de 1’ini kapsayan televizyon, tarihinde hiç olmadığı kadar hızlı bir gelişim ve dönüşüm içerisinde. Bu alışkanlığın devam etmesinin altında özellikle duygusal nedenler yatıyor. Ailemizle birlikte vakit geçirmeyi, başkalarıyla aynı anda aynı yayınları izlemeyi, yalnızsak televizyon sesinin ve görüntüsünün verdiği arkadaşlık hissini hala seviyoruz. Bize ortak deneyimler yaşatan televizyon, bu yönleriyle sosyal yanımızı besliyor ve sohbetlerimizi zenginleştiriyor. Teknolojinin her an yenilendiği ve bir birimizle son derece bağlantılı hale geldiğimiz şu yıllarda, televizyonlar da son teknolojik gelişmeleri en kullanışlı, estetik ve büyüleyici bir gerçeklik deneyimiyle bize sunuyor.

Sony BRAVIA 4K HDR ile görüntüler çok daha gerçekçi

Sony şimdi yenilikçi teknolojilerle donatılmış BRAVIA 4K HDR ürünlerini televizyon izleyicilerinin beğenisine sunuyor. Televizyonda yeni bir dönemi müjdeleyen Sony BRAVIA 4K HDR teknolojisindeki “HDR” sözcüğü Yüksek Dinamik Aralık anlamına geliyor ve bu teknoloji daha fazla parlaklık bilgisi taşıyan yeni bir video sinyal standardı ile gerçeğe çok daha yakın bir izleme keyfi yaşatıyor. Üst düzey görüntü kalitesiyle göz ziyafeti sunan yenilikçi HDR özelliklerinin yanında, 3.840 x 2.160 4K Ultra HD çözünürlük sunan modeller 55 ile 85 inç arasında değişen ekran seçenekleriyle sunuluyor. Sony’nin benzersiz 4K PROCESSOR X1 çip teknolojisinin yardımıyla gelişmiş kontrast, netlik ve renk gamına sahip 4K HDR modeller, aynı zamanda kırmızı, yeşil ve açık mavinin tonlarını da doğru şekilde yeniden üretmek için TRILUMINOS™ Ekran teknolojisine sahip. Sony BRAVIA™ 4K HDR televizyonların sunduğu yenilikçi teknolojilerden bir diğeri de “slim backlight drive” özelliğiyle elde edilen, ince tasarımlarda bölgesel olarak yapılabilen aydınlatma yeteneği. Böylece, televizyonun inceliğinden ödün vermeden net görüntüler sağlanabiliyor. Ayrıca, Sony’nin kontrast iyileştirme teknolojisi olan X-tended Dynamic Range PRO ile elde edilen daha parlak vurgular, daha derin siyahlar ve daha doğal tonlamalar, her sahneyi gerçeğe daha da yakın bir hale getiriyor.

Android TV özelliğiyle entegre kullanım rahatlığı

Sony’nin benzersiz teknolojisi, en iyi HDR deneyimi için hâlihazırdaki yayınları ve filmleri yükselten, daha kaliteli hale getiren bir algoritma kullanıyor. Bu da, BRAVIA 4K HDR’yi diğer televizyonlardan ayıran en önemli özellik olarak kendini gösteriyor. Diğer yandan ince ve çerçevesiz tasarımıyla dikkat çeken Sony BRAVIA™ 4K HDR televizyonlar daha rahat ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi yaşatmak üzere sesli arama yeteneğine sahip Android TV özelliğiyle kolay kullanım kolaylığı sunuyor. Tüm bu özellikleriyle televizyonun yeni dönemine ışık tutan bu ürünler, izleyenlere son derece gerçekçi bir televizyon keyfi sunmayı vadediyor.