Güncel

TATİLCİLER AKIN AKIN BODRUM’A GELİYOR

Bodrum’a Ramazan Bayramı tatili için, özellikle, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden gelenlerin sayısında yüzde 70 artış oldu. Güvenlik önlemlerinin hat safhaya çıkarıldığı Bodrum’da, bayramda 1,5 milyon turistin beklendiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum’da üç gündür yoğunluk yaşıyoruz  belediye olarak tüm gerekli tedbirleri aldık. Bayram için ilçemize gelen turist sayısının 1,5 milyonu aşmasını bekliyoruz, Huzur ve güven içerisinde bayram tatilini geçirecekler mavi yolculuğa çıkabilir akşamları düzenlenecek olan konser ve sanat etkinliklerine katılabilir, bayramın ardından turizmde ciddi bir hareketlilik bekliyoruz” dedi” dedi.

KARADA HAVADA DENİZDE ÖNLEM ALINDI.

Karayolu ile gelenler Bodrum –Milas karayolunda  km. lerce kuyruk oluştururken Muğla Valiliği tarafından alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde karayolu, deniz ve Milas- Bodrum Havalimanı’nda güvenlik önlemleri arttırıldı. Turizm ilçesine ek polis, jandarma ve sahil güvenlik personeli görevlendirildi. Milas Bodrum Havalimanı’nda çevik kuvvet ekipleri yoğun güvenlik önlemi alırken ilçeye gelen otomobiller ve araçlar polis ve jandarma tarafından didik didik arandı.

Milas Bodrum Havalimanı’na iki günde yaklaşık 25 bin yerli turist gelirken Ramazan bayramı süresince yaklaşık 145 ek uçak seferi konulduğu belirtildi.