Etkinlikler

Tangala peynirleri Bodrum’da tanıtıldı.

2008’den beri Fethiye’de, Akdağlar’ın eteğinde Yaka Köy’de yaşayan Buket Ulukut tarafından kurulan Tangala Keçi Çiftliğinde üretilen peynirler, Bodrum’da tanıtıldı.

İki keçi ile başladığı peynir macerasını günümüzde 30 kadar keçi ile devam ettiren Buket Ulukut, Bitez Limonatta’da çiftliğinde kendi üretimi olan peynirlerin tadım ve sunumunu gerçekleştirdi. 

Oldukça ilgi gören etkinlikte özellikle peynirlerinin üretimi ve içerikleri hakkında bilgi veren Buket Ulukut, “Tangala Peynirleri Fethiye’nin Akdağlar bölgesinde 850 metre rakımda kurulu keçi çiftliğinin mandırasında özenle üretilen peynirlerin markasıdır. 

Önceleri kendi çevremizle başlayan peynir satışlarımız, gün geçtikçe sınırlarını aşıyor. Türkiye’nin her yerine anlaşmalı kargo firmamız ve özel imalat çantalarımızla ezilmeden, bozulmadan her çeşit peynirimizi gönderebilir hale geldik. 

Özellikle İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan gurme şarküteriler, peynirlerimizin en büyük siparişçileri. Bunun yanında tatillerini çiftlik yaşantısı için geçirmek isteyenler ve evinde peynir üretimi yapmak isteyenler için, peynir üretimi hakkında atölyelerimiz var.” dedi. Limonatta Bitez’de gerçekleştirilen tadım ve tanışma buluşmasında katılımcılar, peynirin haricinde çiftlikte doğal olarak üretilmiş pekmez, tahin ve zeytinyağlarını da tatma imkanı buldular.