EtkinliklerSpor

OK’UN SULTANLARI

Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bencik mahallesinde çalışmalarını sürdüren okçuluk kız takımı Samsun’da yapılan Türkiye şampiyonasında kürsüyü yine kimseye bırakmadı. Takım halinde birinci olan Muğlalı kızlar kürsüde de  ilk üç sırada yer almayı başardı.

Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bencik köyünde 5 yıl önce göreve başlayan aile hekimi Dr. Ejder Sönmez’in çalıştırdığı Muğla Spor Okçuluk minik kız takımı 3-5 Şubat tarihlerinde Samsun İlinde yapılan 2016 yılı Salon Minikler Türkiye Şampiyonası (13-14 yaş)’na 29 ilden 43 kulüp 237 sporcu katıldı.

Yarışmaların Makaralı Yay kategorisinde  Sönmez’in öğrencilerinden Songül Lök (14) birinci, Gülçin Balık ikinci ve Sevda Yaka’da üçüncülüğü elde ederek ilk üç sırayı kimseye kaptırmadı. Takım yarışmasında ise Muğla spor okçuluk kız  takımı 247 puan ile yeni Türkiye rekoru kırarak birincilik kupasını alırken aynı yarışmada ikinciliği Ankara Yıldırım Okçuluk İhtisas Kulübü, üçüncülüğü de İstanbul  DEMKA Okçuluk Kulübü kazandı. Muğlalı kızlar bu sonuç ile 4 yıldır üst üste şampiyonluğu da kimseye kaptırmamış oldu.

5 yılda katıldıkları yarışmalarda madalya sayısını 58’e, Türkiye Rekoru sayısını ise 15’e çıkardıklarını belirten Dr. Ejder Sönmez;  “Çocuklarımız ilk kez 5 yıl önce tanıştıkları okçuluk sporunda tüm olanaksızlıklara rağmen neler yapabileceklerini kısa sürede gösterdiler. Okul müdüründen Yatağan Kaymakamlığı ve belediyemiz,  Muğla Spor kulübümüz çocuklarımıza sahip çıktı destek verdi. İmkansızlık ve şartları asla bahane etmedik. Ulusal düzeyden sponsorluk temin edebilirsek iki yıl içerisinde birçok sporcumuzu önce Milli takıma ardından Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlarda başarı sağlamamız hayal değil, çocuklarımız bunu başarabilecek yetenekte olduğunu kanıtladılar” dedi.