STELLA’DA HER YEMEK BİR ŞÖLEN

LUX* Bodrum Resort & Residences, Stella Restaurant’ta Master Şef Barış Torcu liderliğinde yemek saatlerini sabah kahvaltısından itibaren şölene çeviriyor. Sabahları konuklarına her damak zevkine uygun gurme lezzetlerle ‘Günaydın’ diyen Stella, akşam yemeklerinde ise İtalyan yemeklerine bambaşka bir yorum katıyor. Stella, Ege Koyları’nın uçsuz bucaksız manzarası eşliğinde sizi özlenen tatlarla tanıştırıyor.

Damakta her zaman unutulmayan ve özlenen bir his bırakan İtalyan lezzetleri deneyimli ellerde vazgeçilmez tatlara dönüşüyor. Eşsiz bir tatil deneyimi vadeden LUX* Bodrum Resort&Residences, Stella Restaurant’ıyla turkuaz rengi sahilin nefes kesici manzaralarının eşliğinde konuklarını gurme tatlarla tanıştırıyor. İtalyanca’da ‘yıldız’ anlamına gelen ve LUX*’ın logosunda yer alan ‘yıldız’dan ilham alan Stella’da yemekler, tabandan tavana pencerelerle çevrili tasarımı ile hem içeride hem de dışarıda şölene dönüşüyor.

Zeytinyağında rakipsiz

Stella sabahları misafirlerini canlı pişirme istasyonları, çok çeşitli seçenekler içeren büfe kahvaltıları ile karşılıyor. Yerel lezzetlerin yanı sıra uluslararası ürünleri de servise hazır hale getiren Stella, şarküteri tabağı, peynir, zeytin, bal ve lezzetli soğuk etleri içeren zengin bir kahvaltı sunuyor. Stella, ayrıca yörede rakibi bulunmayan zeytinyağı seçenekleri ile de öne çıkıyor. Taze sıkılmış meyve suları ve taze meyvelerinin yanı sıra her yeme alışkanlığına uygun seçenekler sunan Stella, her damak tadına hitap ediyor.

Yenilikçi lezzetler

Stella’da özgün ama modern, klasik ama zarif, gösterişsiz ama şık bir stille tamamlanan akşam yemekleri ile LUX* misafirleri kendilerini gala yemeğinde hissediyor. Doğal Akdeniz ve İtalyan mutfağının hem klasik hem de yenilikçi lezzetleri, LUX* Bodrum Resort  & Residences Executive Şefi Barış Torcu’nun yorumlarıyla sunuluyor. Misafirlerini her hafta sürpriz bir temayla karşılayan Stella, aromatik baharatlar ve taze yetiştirilen organik ürünler ile hazırlanan lezzetlerin yanı sıra Ege Denizi ve Akdeniz’in yerel balıkçılarından gelen en iyi taze balıklarla damaklara bayram ettiriyor.

LUX* Bodrum Resort & Residences Executive Şefi Barış Torcu, Aralık ayında açılışı yapılacak LUX* Grand Gaube Mauritius’ta, ‘Bodrum Blue’ adı ile açılacak olan ve  geleneksel Türk yemeklerinin yer alacağı restaurantın hazırlıklarında da yer alıyor. Torcu, LUX* standartlarına bağlı kalarak destek verdiği restaurantta mönülerin yaratılması ve konsept konusunda danışmanlık yaparak eşsiz Türk yemeklerini Mauritus’a taşıyor.

Lüksü yeniden yorumluyor

Dünyanın en iyi resort işletmecisi seçilen LUX*ın Türkiye’deki ve aynı zamanda Avrupa’daki ilk ve tek tesisi LUX* Bodrum Resort & Residences, doğa harikası Adabükü’nde konumlanıyor. Dünyanın en prestijli ödüllerinden A’Design Awards Gümüş ödülüne sahip LUX* Bodrum Resort & Residences, MYC Partners’ın 70 milyon dolarlık yatırımıyla hayata geçirildi. 91 otel odası, 72 residence ve beach villası ile toplamda 83 bin metrekarelik alana yayılan LUX* Bodrum Resort & Residences’ta SPA, açık hava sineması, iki alakart restoran, çocuk oyun alanı, lavanta bahçesi gibi sosyal donatılar ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor. Havaalanına sadece 13 km mesafede bulunan lokasyonu ve hızlı ulaşım kolaylığı sunan transfer teknesiyle Türkbükü’ne 15 dakika mesafede bulunan LUX* Bodrum Resort & Residences, kişiye özel hizmet sunuyor.