STARWAY’DE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ BODRUM’A GELDİ

DÜNYANIN EN İYİ OTELİ ARASINDA BODRUM OTELİ 3. OLDU
Kefaluka Resort, 28 ülkedeki 5210 otelde yapılan Coral Travel Misafir anketleri sonucunda 3. olarak Dünya’nın en iyi 100 oteli için verilen ” STARWAY” ödülüne layık görüldü. 3. lük ödülünü alan Otelin Genel Müdürü Fatih Can Ekşi “Turizmde hizmete başladığımız 2009 yılından bu yana hizmet ve tesis kalitesini sürekli yukarı çekerek turizmde ciddi bir ödülün sahibi olduk hem ülkemiz hem de Bodrum adına gururluyuz” dedi.
OTI Holding bünyesindeki Global Tur operatörü Coral Travel tarafından düzenlenen Starway World Best Hotels ödül töreni, 30 Mart’ta Ukrayna’nın Kiev kentinde gerçekleşti. Ödüller, 2015 yılında 28 ülkedeki 5210 otelde yapılan misafir anketleri neticesinde dereceye giren en iyi 100 otele verildi.

Ukrayna Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nın (UITT) ilk günü, Kiev, Hrushevskoho’daki D’Lux Entertainment Complex’de gerçekleşen ödül töreni ve kutlamaya, otel yöneticileri ve temsilcileri, büyükelçilikler, ulusal turizm ofisleri, hava yolları şirketleri, Coral Travel’ın en iyi acenteleri, gazeteciler ve OTI Holding’in farklı ülkelerdeki şirketlerinden gelen yöneticilerini kapsayan bin 300’ün üzerinde misafir katıldı.

Starway World Best Hotels 2016 ödüllerinin hak edenleri, Coral Travel’ın geçtiğimiz yıl hizmet verdiği turistlerin otelleri anket yöntemi ile değerlendirmesi ile belirlendi. Yapılan kapsamlı anketlerde, otellerin hizmet performansları, çalışanları, yiyecek ve içecekleri, genel alanlar, odalar ve restoranların temizliği, çocuklar için sunulan hizmetleri, bahçe ve havuzlar ile animasyon ve spor imkanları puan verilerek değerlendirildi. Ukrayna, BDT ülkeleri, Gürcistan, Polonya, Türkiye ve Balkan ülkelerinden misafirlerin doldurduğu 195.234 anket sonucunda, en yüksek puanları alan oteller belirlendi.

Değerlendirmeye alınan 2015 anketleri sonucunda, Coral Travel’ın çalıştığı 5210 otelden büyük ödüle Türkiye’den Regnum Carya Golf & Spa Resort (Belek) hak kazandı. İkincilik ve üçüncülük ödülleri de yine Türkiye’deki otellere gitti. İkincilik ödülünü Tuquoise Resort Hotel & Spa (Side) alırken , üçüncülük ödülünü Kefauka Resort (Bodrum) aldı. Listeye giren ilk 10 otelin 7’si, ilk 100’den ise 58’i Türkiye’deki otellerden seçildi. Listede, Mısır’dan, 8, Tayland’dan 18, Yunanistan, Dominik ve BAE’den 3’er, İspanya’dan 2, Bulgaristan, Tunus, Endonezya, Vietnam ve Sri Lanka’dan 1’er otel ödl almaya hak kazandı. Ödüller sahiplerine OTI Holding Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Bektaş tarafından verildi.

Coral Travel tarafından 14 yıldır gerçekleştirilen Starway ödüllerine, 2012 yılından itibaren turizm acenteleri ve havayollarının yanısıra, grubun 60 destinasyonda çalıştığı oteller dahil edildi. Otelin yıldız kategorisinden veya ağırladığı misafir sayısından bağımsız olarak, sadece özel olarak yaptığı misafir değerlendirmeleri ile belirlenen ödüllendirmelerden oluşan Starway World Best Hotels, OTI Holding’in faaliyette olduğu ülkelerdeki işletmelere veriliyor.

Bu sene ilk defa Ukrayna’da yapılan Starway World Best Hotels organizasyonunu, ülkenin sevilen yorumcusu Pershyi Natsіonalnyi ve 112 Ukraine TV kanalından Tymur Miroshnychenko sundu. Organizasyon, ilk 100’e verilen ödüllerin seremonisi ardından, lazer şovlar ve ünlü şarkıcılarla renklendi.
Bodrum Akyarlar’da ki 900 yataklı Kefaluka Resort Otel’in Genel Müdürü Fatih Can Ekşi 3. lük ödülününü almanın gururunu yaşadıklarını belirterek; “Bir yıl içerisinde yaklaşık 120 bin turistimiz konaklama yapıyor. Bundan öncede dünyaca ünlü çeşitli turizm organizasyon ve yarışmalardan 15’e yakın ödül aldık. Turizmde hizmete başladığımız 2009 yılından bu yana hizmet ve tesis kalitesini sürekli yukarı çekerek turizmde ciddi bir ödülün sahibi olduk, hem ülkemiz hem de Bodrum adına gururluyuz” dedi.
Starway World Best Hotels / Top 10
1- REGNUM CARYA GOLF & SPA RESORT, Türkiye
2- TURQUOISE RESORT HOTEL & SPA, Türkiye
3- KEFALUKA RESORT, Türkiye
4- GURAL PREMIER TEKIROVA, Türkiye
5- JW MARRIOTT PHUKET RESORT & SPA, Tayland
6- SENTIDO LYKIA RESORT & SPA, Türkiye
7- RIXOS SHARM EL SHEIKH, Mısır
8- SOL NESSEBAR MARE, Bulgaristan
9- DELPHIN PALACE HOTEL, Türkiye
10- ASKA LARA RESORT & SPA, Türkiye