SONY’NİN “ÜÇLÜ GÖRÜNTÜ ALGILAMA TEKNOLOJİSİ”

SONY’NİN “ÜÇLÜ GÖRÜNTÜ ALGILAMA TEKNOLOJİSİ”NE SAHİP İLK AMİRAL GEMİSİ XPERİA™ XZ VE PREMİUM MODELİ XPERİA™ X COMPACT TANITILDI!

 • Xperia akıllı telefon
  • Xperia X serisinde iki yeni model yer alıyor: X serisinin ilk amiral gemisi Xperia XZ (5.2”ekran) ve premium modeli Xperia X Compact (4.6” ekran)
  • Yenilikçi “üçlü görüntü algılama teknolojisi”yle gelişmiş kamera deneyimi – Hareket eden nesnelerde bile net resimler çekin; gerçek renklerin güzelliğini yakalayın
  • Elinizle kavramaya uyumlu mükemmel tasarım ve kesintisiz yuvarlatılmış yüzey
  • Her iki akıllı telefon da gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla kullanım alışkanlıklarının öğrenilip uyarlanmasıyla geliştirildi
  • Type-C™ USB kablosu sayesinde artık ters-düz giriş karmaşası yaşamadan cihazınızı şarj edebilirsiniz
 • Xperia Akıllı Ürünler
  • Xperia Ear, Sony’nin geliştirdiği yeni iletişim anlayışını ortaya koyan, ellerinizi serbest bırakırken kullanabileceğiniz bir akıllı ürün
  • Xperia Projector ve Xperia Agent, Yahoo Japonya ve Nestlé Japonya’nın sağladığı hizmetleri de içeren kullanıcı deneyimine yepyeni bir bakış açısı

IFA, Berlin, 1 Eylül 2016 Sony Mobile, bugün yeni Xperia X serisi akıllı telefonlarına iki olağanüstü model daha eklediğini duyurdu. Amiral gemisi Xperia XZ ve premium Xperia X Compact, Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan vizyonun devamı olarak daha akıllı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

“Xperia ile nerede olursa olsun en önemli anlarınızda size destek olmak, günlük hayatınıza kolaylık ve doğallık katıp daha az çaba sarfetmenize imkan sağlamak istiyoruz,” diyen Sony Mobile Communications, Global Satış ve Pazarlama birimi Başkan Yardımcısı Hideyuki Furumi, sözlerine şöyle devam etti: “Xperia XZ ve Xperia X Compact ile her anı hemen yakalayabilirsiniz. Yeni üçlü görüntü algılama teknolojimiz sayesinde, gece veya gündüz fark etmeksizin net resimler çekebilir ve gerçek hayatın renklerini yakalayabilirsiniz.”

Hareketleri, hayatın gerçek renkleriyle lazer hızında yakalayın

Sony’nin Xperia X serisinin ilk amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ ve premium Xperia X Compact modelleri, şu ana kadar Xperia’nın en iyi fotoğraf kalitesini sunmak için yeni ve gelişmiş bir kamera teknolojisiyle geliyor. Yeni modeller bir akıllı telefonda bulunan en gelişmiş kameraya sahip çünkü Sony’nin kamera teknolojisindeki mirasını dijital görüntüleme mühendislerinin işbirliği ile birleştiriyor. Xperia XZ ve X Compact modellerinde, Sony’nin başarılı sensörüne en üst düzeyde güçlendirilmiş, iki yardımcı sensör ekleniyor ve Sony’nin üçlü görüntü algılama teknolojisi ortaya çıkıyor. Bu teknoloji, hareket halinde ve neredeyse her durumda gerçek hayatın renkleriyle göz dolduran fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Sony’nin orijinal Exmor RS™ mobil görüntü sensöründen oluşan üçlü görüntü algılama teknolojisi, Exmor RS™’in, güçlü ve yüksek kaliteli görüntü harmanı ve net sonuçlar elde etmek üzere tasarlanmış, hareketli nesneleri akıllıca izleyebilen Öngörücü Hibrit Odaklama ile birleşiyor. Buna ek olarak, uzaklık sensör teknolojisine sahip Lazer otomatik odaklama, ışık düzeyinin yetersiz olduğu durumlarda net fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Size ise çevredeki ışık kaynağına bağlı olarak beyazlık dengesini doğru bir biçimde ayarlayabilen renge duyarlı RGBC-IR[i] sensör teknolojisi sayesinde gerçek hayatın müthiş renklerinin tadını çıkarmak kalıyor.

23MP ana kamera, sadece net çekimlere değil, aynı zamanda deklanşör tuşuna bastığınız anda süper bir hızla kamerayı açıp 0,6 saniye2 gibi bir zaman diliminde fotoğraf çekmenize olanak tanıyor böylece mükemmel fotoğraflar çekmenizi garanti ediyor. Yeni Xperia XZ ve X Compact modellerinde, fotoğraf çekme deneyimini daha da zenginleştirmek için objektif hızı ve odaklama kontrolü gibi yaratıcı opsiyonlar ve manuel ayarlarda daha fazla esneklik isteyenler için gelişmiş özellikler eklendi. Günümüzde videolar, eşsiz anları yakalamak ve sosyal medyada paylaşmak için çok daha popüler hale geliyor. Bu bağlamda, her iki yeni model de Sony’nin Handycam® kayıt özelliği olan kameraları ve muhteşem videolar çekmenize olanak tanıyan Akıllı Aktif Mod’a sahip SteadyShot™ teknolojileriyle geliştirilen görüntü sabitleme sisteminin evrimine önemli katkılar sağlıyor. Şimdi 5 eksenli sabitleme teknolojisi sayesinde, yürürken veya aşırı yakın plandan3 dahi daha kaliteli videolar4 çekebilirsiniz.

Xperia XZ, mükemmel selfie’ler için, üst düzeyde yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kameraya sahip. Ön kameranın ISO6400 derecesinde yüksek hassasiyeti ve 22mm/90-derece geniş açılı lensi, ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde dahi mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Xperia XZ, aynı zamanda detaylarla dolu, keskin ve canlı görüntüler alabilmeniz için en yüksek kalitede 4K kayıt imkânı sunuyor.

Hayatınıza uyum sağlayacak üstün tasarım

Şaşırtıcı kesintisiz yüzey tasarımı, 5.2” cam ekranı ve metal arka kasasıyla Xperia XZ elinize mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Kesintisiz yüzey, tekil formdan esinlenerek tasarlanmış; yüksek parlaklığa ve saflığa sahip olan ALKALEIDO™ metal ise cihazın üstün tasarımını zenginleştiren parlaklık ve derinlik hissini ortaya koyuyor. Xperia XZ, doğanın güzelliğinden esinlenerek ortaya çıkan yepyeni mavi rengi; Orman Mavisi, Madeni Siyah ve Platinum renkleri ile geliyor.

Xperia X serisine popüler Sony form faktörü eklenerek, Xperia X Compact’ın küçük çerçevesi içerisine güçlü bir teknoloji yerleştiriliyor. 4.6” ekranı ve kesintisiz yüzey tasarımı, Xperia X Compact’ı daha kolay bir biçimde tutabilmenizi sağlayarak sadece bir elinizle kullanmak üzere ideal hale getiriyor. Xperia X Compact’ın üstün tasarımı, yüksek parlaklığa sahip alt kısmı ve dokunulduğundaki sağlamlık hissinden anlaşılabiliyor. Xperia X Compact, Uzay Siyahı ve Beyaz renklerinin yanı sıra, yeni imzamız olan Buğulu Mavi rengiyle sunuluyor.

Sony’nin işlevsel tasarımdaki uzmanlığı, “telefonuma su sıçrarsa” endişesini ortadan kaldırıyor; Xperia XZ’i, suya dayanıklı5 tasarımı sayesinde, üstüne su döküldüğünde veya yağmur altında rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Xperia XZ ve Xperia X Compact’ın telefonu tuttuğunuz an kim olduğunuzu tanımlayabilen parmak izi sensörlü açma kapama tuşu6,  cihazların yan tarafında yer alıyor ve telefonunuzu tek hareketle güvenli bir biçimde açabilmenize olanak sağlıyor.

Deneyiminizi geliştirmek üzere alışkanlıklarınızı öğrenir

Performans önemlidir

Telefonunuzda kusursuz deneyim sağlamak için, Xperia XZ Qualcomm® Snapdragon™ 820 işlemciyle birlikte geliyor. Şimdiye kadar üretilen en ileri teknolojiye sahip mobil işlemci olan Snapdragon 820, X12 LTE sayesinde bağlantı, grafik, fotoğraf özelliklerini, güç ve pil verimliliğini en üst düzeyde destekliyor.

Sony olarak iletişim alanında sınırsız yeni ürün geliştirme yolunu keşfetmeye devam ederken daha yakından ve daha insani yöntemlerle etkileşim kurulan akıllı ürünlerimizi de geliştiriyoruz. Sony’nin kulak-içi kullanımlı ve ellerin serbest kalmasını sağlayan Akıllı Ürünü Xperia Ear pazara getirdiği yepyeni bir iletişim anlayışı ile Kasım ayı itibariyle tüketiciye sunuluyor.  Xperia Ear akıllı telefonunuza kablosuz bağlanarak sözlü yönlendirmelere verdiği doğal ve gerçek ses etkileşimli sezgisel işlemlerle bilgi ve destek sağlıyor. Sony Agent Teknolojisi ve yakınlık sensörü ile donatılan Xperia Ear, günlük programınız ve diğer kişisel güncellemeler gibi faydalı bilgileri kulaklığı taktığınız anda size sunuyor. Sony, aynı zamanda Akıllı Ürünlerin sağladığı kullanıcı deneyimlerine genel bir bakış olarak, Yahoo Japonya ve Nestlé Japonya’nın hizmetleriyle birleştirilen Xperia Projector ve Xperia Agent’ı IFA’da konsept olarak sergiliyor.

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/

[i] RGBC-IR kırmızı, yeşil, mavi, açık ve kızılötesini temsil eder.

2 Sony Mobile Communications’ın tanımladığı iç protokole dayanarak

3 5 eksenli sabitleme özelliği, sadece Full HD video çözünürlüğünde mevcuttur.

4 5 eksenli sabitleme özelliği, sadece Full HD video çözünürlüğünde mevcuttur.

5 Xperia XZ, suya dayanıklı ve toza karşı korumalıdır, bu yüzden yağmura yakalanırsanız veya musluk suyunda tozları temizlemek isterseniz endişe duymayın, fakat tüm girişlerin ve eklenmiş kılıfların sıkıca kapalı olduğundan emin olun. Cihazı tamamen suyun altına koymayın veya deniz suyuna, tuzlu suya, klorlu suya veya içecekler gibi sıvılara maruz bırakmayın. Cihazın suiistimal edilerek veya uygunsuz kullanımı, garanti belgesini geçersiz kılacaktır. Cihaz, Uluslararası Koruma Standardı IP65/68’na uygun olarak test edilmiştir. Xperia™ XZ’nin bağlantı ve şarj için kapaksız USB girişi olduğunu dikkate alın. USB girişinin şarj etmeden önce tamamen kuru olması gerekir.

6 Parmak izi sensörü her piyasada mevcut değildir.

7 Qnovo Adaptive Charging özelliği tüm X serisi modellerinde mevcuttur. 2x pil ömrü, Xperia Z2 ile karşılaştırıldığında Qnovo sayesinde Xperia X ve Xperia X modellerinin performanslarına tekabül eder. Sony Mobile Communications ve Qnovo Incorporated tarafından gerçekleştirilen laboratuvar pil kapasitesi sürdürme süresi testleri esnasında, Xperia Z2’de kullanılan pil, Qnovo ile birlikte 2 katına kadar daha uzun süre pil ömrüne ulaşmıştır. Sonuçlar, şartlara ve çevreye göre değişiklik gösterebilir.

8 Battery Care tüm piyasalarda mevcut değildir.

9 Piyasaya sürülme tarihleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir, lütfen yerel operatörlerinize veya perakendecilere danışınız.