Güncel

SKAL’DAN YARIM ASIRLIK OKULA DESTEK

Muğla’nın Milas ilçesinde 56 yıldır eğitimde kullanılan köy ilköğretim okuluna turizm profesyonelleri destek oldu. Bodrum Skal Gurubu üyeleri okulu ziyaret etti, A ‘dan Z’ye her türlü eğitim araç ve gereci  desteği sözü verdi. Okula kitap ve dergiler götüren Skal grubu üyeleri eksikleri de tespit etti.

 

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık’taki  (İasos)  165 öğrencinin eğitim gördüğü ve 1960 yılında yapılan Kıyıkışlacık İlkokulu ve Ortaokulu’nun eski hali ve eğitim araç gereçlerinin eksikliği Bodrum’daki turizm profesyonellerinden oluşan Skal Kulübü üyelerini harekete geçirdi. Bodrum Skal Kulübü Başkanı ve Milta Marina A.Ş. Genel Müdürü  Ömer Karacalar, yardımcısı Ayşe Özer ve kulüp üyeleri ile okulu ziyaret etti. 11 öğretmenin bulunduğu okulun eski ve öğrencilerin yetersiz ortamda eğitim yaptığını okula destek sözü verdi.

Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Dalğın’ın okul ile ilgili bilgiler vermesi, sınıfları ve okulu gezdirmesinin ardından eksik eğitim araç gereçleri, müzik ve resim malzemeleri ile ilgili bilgi verdi. Okuldaki eksik  eğitim araç ve gereçlerin listesinin yapılmasının ardından 55 Skal üyesi ile A’dan Z’Ye tüm eksikliklerin giderileceği sözünü veren Karacalar; “Üyelerimizden birinin duyarlılığı ile Bodrum’a sadece 50 km. uzaklıkta ilçe merkezine ise 20 km uzaklıkta böyle bir okul olduğunu duyunca hemen buraya geldik. Çocuklarımız bizim de tahmin edemeyeceğimiz şartlarda eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu nedenle acil olarak eğitim ve öğretimi destekleyecek malzemeleri temin edeceğiz, ardından okulun tamiri ve onarımı için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni okul projesi hazırlandığını duyduk , Milli Eğitim bu konuda harekete geçerse bizde demirinden çimentosuna kadar her türlü yardımı yapacağız” dedi.