AlışverişYaşam

SİEMENS KATI MEYVE SIKACAKLARI İLE SAĞLIK VEREN DETOKS TARİFLERİ

Siemens Ev Aletleri’nin katı meyve sıkacaklarında taze sebze ve meyveler ile kolayca hazırlanan detoks içecekleri, hem vücudunuzu toksinlerden arındırıyor hem de yaz sıcaklarında serinletecek, sağlıklı içecek alternatifleri sunuyor.

Teknolojiyi estetik tasarımla birleştiren Siemens Ev Aletleri, katı meyve sıkacakları ile evinize sağlık getiriyor. Kirli hava koşulları, egzoz dumanı, yediğimiz işlenmiş gıdalar, içtiğimiz su ve daha pek çok etken ile vücudumuza giren toksinler, birçok hastalığa ve alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Siemens’in üstün teknoloji ile donatılmış katı meyve sıkacaklarında hazırlanan detoks içecekleri ise vücudumuzun toksinlerden arınmasına yardımcı oluyor.

Taze sebze ve meyveleri bol antioksidanlı birer detoks içeceğine dönüştüren Siemens’in ME35000TR katı meyve sıkacağı, damlama emniyeti sistemiyle temiz bir kullanımı garanti ederken, 700 Watt’lık güçlü motoruyla da tüm sebze ve meyvelerden mümkün olan en fazla suyun elde edilmesini sağlıyor.

Siemens’in 1000 Watt motor gücüne sahip ME400FQ1 katı meyve sıkacağı ise seramik bıçağı sayesinde sebze ve meyvelerin vitaminlerinin kaybolmadan sıkılmasını sağlıyor. XXL besleme ağzı ile sebze ve meyveleri önceden doğramayı gerektirmeyen ve bütün halinde atarak kolayca suyunu sıkmanıza olanak sağlayan ME400FQ1’in bulaşık makinesinde yıkanabilen parçaları ise temizliği kolaylaştırıyor. 

Siemens katı meyve sıkacakları ile hazırlanabilecek detoks suyu tarifleri

Yeşil detoks suyu tarifi:

–  1 adet salatalık

–  1 adet limonun sıkılmış suyu

–  1 adet yeşil elma

–  2 kereviz sapı

–  1 demet maydanoz

–  1 ceviz büyüklüğünde taze zencefil

–  1 avuç taze ıspanak yaprağı

–  2 su bardağı kadar su

Yapılışı: Tüm malzemeler doğrandıktan sonra Siemens katı meyve sıkacağından geçirin ve bir sürahiye alın. Bu detoks suyunu gün içinde üç bardak içerek tüketebilirsiniz. Detoks diyeti ile birlikte uygulanması daha faydalıdır.

Kilo yakıcı detoks suyu tarifi:

–  1 su bardağı ince doğranmış ıspanak veya pazı yaprağı

–  2 yeşil elma

–  2 küçük taze salatalık

–  1 limon

–  2 kereviz sapı, yapraksız

Yapılışı: İlk olarak tüm malzemeleri yıkayıp, temizleyin. Sonra salatalığı soyup ince ince doğrayın. Limon kabuğunu da soyun. Bütün malzemeleri Siemens katı meyve sıkacağından geçirin. İçine istediğiniz kadar buz küpü koyduğunuz bir sürahiye koyabilir veya içine bir miktar soğuk su ekleyebilirsiniz. Karışımı gün içinde iki defa taze olarak tüketin. Daha iyi sonuç için sabah kahvaltı öncesinde ve akşam yemeği öncesinde tüketebilirsiniz.

Dörtlü tatil detoks suyu tarifi:

–  2 litre kadar su

–  Karpuz

–  1 salatalık

–  1 limon

–  Taze nane yaprakları

–  Buz küpleri

Yapılışı: Karpuzun çekirdeklerini güzelce ayıklayın, suyunun dışarıya akmamasına dikkat ederek göz kararı (bir litrelik sürahiyi yarılayacak kadar) küp küp doğrayın. Taze kokulu nane yapraklarını hafifçe parçalayın veya bütün bir şekilde aynı sürahiye ekleyin. Limonu kabuklarıyla birlikte ince ince doğrayın ve sürahiye ekleyin. Salatalığı da ince ince kabuklarıyla birlikte doğrayın ve sürahiye ekleyin. Akşamdan hazırlayıp dinlendirebilir ve gün içinde içerken içine buz ekleyebilirsiniz. İki litrelik detoks suyu gün içinde üç dört kez öğün önceleri taze olarak tüketilebilir.