SELAMLİQUE, ‘KAPSÜLLÜ TÜRK KAHVESİ MAKİNESİ’ İLE İSTANBUL COFFEE FESTİVAL’DE FARK YARATTI

Selamlique, İstanbul Coffee Festival’de ‘Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’ ve yüksek kaliteli kahve çeşitlerini katılımcılarla buluşturdu.

Türk kültürünün çok önemli bir değeri olan kahveyi tüm dünyaya taşımayı hedefleyen Selamlique Istanbul; 6-9 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen  İstanbul Coffee Festival’de, ‘Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’ ve kapsül çeşitleri ile fark yarattı.

Selamlique kapsülleri ile korumaya aldığı Türk kahvesi lezzetini, her seferinde aynı tazelikte taze ve doğal aromalı seçeneklerle birlikte sunan Selamlique Istanbul, özel tasarımlarla hayata geçirdiği Türk kahvesi aksesuarları ile birlikte; kahve ritüelini tamamlayıcı, lokum, çikolata ve şekerlemeleri ile de festivale renk kattı. Selamlique Istanbul standında sergilenen ‘Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’nin Selamlique kapsüllerinden anında hazırladığı Türk kahvesi çeşitleri, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

“Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi ile yeni bir dönem başlattık”
Selamlique
Istanbul’un en önemli hedefinin, Türk halkının çok severek tükettiği bir ürün olan Türk kahvesini, pişirimini kolaylaştırarak dünyaya yaymak olduğunu vurgulayan Selamlique Istanbul Genel Müdürü Önsel Akkol, “Bu amaçla Selamlique-Arçelik işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesiile kahve pazarında yeni bir dönem başlattık. ‘Selamlique Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’ ile artık dünyanın her yerinde, aynı mükemmel tatta Türk kahvesi hazırlayıp içmek mümkün” dedi.

“Yüksek kalitede Türk kahvesini 7 farklı çeşitte sunuyoruz”
Selamlique Istanbul
’un, porsiyonluk Türk kahvelerini tasarlayıp hayata geçirdiğini belirten Önsel Akkol, şöyle konuştu: “Gelenekselliği çağdaş dokunuşlarla çok iyi rafine ederek sunan Selamlique Istanbul, Türk kahvesini ilk kez yüksek kalitede, ‘Geleneksel’, ‘Okkalı’, ‘Kafeinsiz’, ‘Kakuleli’, ‘Damla Sakızlı’, ‘Çikolatalı’ ve ‘Tarçınlı’ olmak üzere 7 farklı çeşitte üreterek tüketiciyle buluşturdu. Selamlique Istanbul olarak, bu coğrafyadan beslenen ve tüm dünyaya seslenebilen yenilikçi bir marka olmayı sürdüreceğiz.”
Türkiye’ye özgü tatlar özel tasarımlarla sunuluyor
Global kalitede Türk kahvesi üreten ilk marka olan Selamlique Istanbul, İzmir’deki fabrikasında ürettiği yüksek kaliteli kahve çeşitlerinin yanı sıra, Türkiye’ye özgü ürünleri de özel tasarımlarla sunuyor. Bugün 12 ülkede, 7 mağaza ve 20’nin üzerinde satış noktası ve kafe ile faaliyet gösteren Selamlique Istanbul, sektörde çığır açan ‘Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’ ile Türk kahvesini dünyaya taşımaya devam ediyor.

Selamlique İstanbul Hakkında
Geleneksel Türk kahvesi sunum ve içim ritüelini geçmişten günümüze taşıyan Selamlique İstanbul, Caroline Koç ve Banu Yentür tarafından 2009 yılında hayata geçirildi. Selamlique İstanbul, Türk kahvesini ilk kez yüksek kalitede ve ‘Geleneksel’, ‘Okkalı’, ‘Tarçınlı’, ‘Çikolatalı’, ‘Kakuleli’, ‘Damla Sakızlı’, ‘Kafeinsiz’ olmak üzere 7 farklı çeşitte pazara sunarak, kahve sektörünün öncü, yenilikçi markası oldu. Arçelik işbirliği ile global pazara sunduğu Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi ile Türkiye’nin geleneksel lezzetini dünyaya taşımaya başlayan Selamlique İstanbul, İzmir’deki fabrikasında dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden ürettiği Türk kahvesi çeşitlerini ve kapsüllerini, bugün geniş bir coğrafyadaki mağaza, kafe ve satış noktalarında tüketicilerle buluşturuyor. Selamlique İstanbul, kahve çeşitlerinin yanı sıra özel tasarımlı aksesuar, lokum, çikolata ve şekerlemelerini de tüketicilerin beğenisine sunuyor. www.selamlique.com