“ŞAPKADAN LEZZET ÇIKARAN ŞEFLER” BODRUM’DA BULUŞTU

Unilever Food Solutions, ev dışı tüketim sektöründe müşterilerinin işlerini geliştiren ve operasyonlarını daha verimli hale getiren çözümlerini, ilkini İstanbul’da gerçekleştirdiği “Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler Buluşması” konseptini Bodrum’da da gerçekleştirdi. Firmanın üretimini yaptığı ürünler hakkında Ege’nin illerinden gelen şeflere ve öğrencilere bilgiler verildi. Buluşmanın sunuculuğunu ise ünlü tiyatrocu Demet Akbağ gerçekleştirdi.
Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Demet Akbağ’ın sunumuyla, Unilever Food Solutions’un gerçekleştirdiği Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler Buluşması’nın ikincisi Bodrum’da yapıldı. Bodrum Ramada Resort’te gerçekleşen etkinlikte Ege Bölgesi illerinden gelen 500 şef ve stajyer aşçı katıldı.
Türkiye’de ev dışı gıda sektörünün gelişmesine liderlik eden, mutfaklara verimlilik getiren ürünleri ve servisleri iş ortaklarının beğenisine sunan firma tarafından düzenlenen etkinlikte, ev dışı tüketim sektörüne yönelik soruları, Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı, Pazarlama Müdürü Bahadır Elezoğlu, Yönetici Şef Yasemin Ataman ve AR-GE Müdürü Filiz Bağcı cevapladı Ürünlerin tanıtımı, geliştirilmesi ve tüketime kadar olan süreçte yapılan çalışmalar, ürünlerin içeriği ile ilgili bilgiler verildi.
Söyleşi arasında, Demet Akbağ’ın; şeflerin mutfakta yaşadıkları sorunlara değindiği skeçler salondaki şefler tarafından beğeniyle karşılandı.
Akbağ, söyleşinin sonunda Şef Yasemin Ataman ile sahnede kurulan Unilever Food Solutions mutfağına girerek ürünleri denedi.
Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı, “Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler Buluşmanda bu yıl İstanbul’un ardından ve Bodrum’da da en önemli iş ortağımız olan şeflerle bir araya geldik. Şeflere mutfakta ilham veren profesyonel malzemeler, servisler ve çözümler geliştiriyoruz. Şefleri yakından anlamak için Türkiye’de kadromuzda 22 şef bulunuyor. 74 ülkede faaliyet gösteren şirketimizin globalde bünyesinde ise 500’ün üzerinde şef bulunuyor. Türkiye’de bu global bilgi birikimini de sektöre sunuyoruz” dedi.
Servisler kapsamında bu yıl gıda güvenliği konusunun Unilever Food Solutions’ın en önemli gündemi olduğunu açıklayan Kayı, “Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Türkiye Şef Araştırması’na katılan şeflerin %80’i ‘Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak tanımladı. Şeflerimizin bu ihtiyacı bizi harekete geçirdi. Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle ‘Sertifikalı Gıda Güvenliği Eğitimi’ programını bu yıl başlatıyoruz. Türkiye genelinde tüm mutfak ekiplerine ulaşabilmek için eğitimleri online olarak planladık. Online eğitimleri tamamlayan şeflerimize isme özel sertifikalarını göndereceğiz” dedi.
Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ev dışı gıda tüketim sektöründe de yoğun ilgi gördüğü belirtildi.
Etkinliğin sunumunu yapan Akbağ etkinliğin sonunda basın mensupları ile bir araya geldi.
Akbağ, Unilever Food Solutions tarafından düzenlenen Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler etkinliği için Bodrum’a geldiğini belirterek, “ Şeflere, genç şeflere ve şef adaylarına yönelik bir sunum yapmak için geldik. Güzel ve sıcak bir Bodrum baharında bir araya geldik. Gayet başarılı geçti. Yeme içme üzerine de oldukça bilgi sahibi olduk. Bazı ürünlerle ilgili de denemeler yaptık. Arada benim de oynadığım mini skeçleri izlediler. Tatil beldelerinde daha da bir keyifli geçiyor” dedi.

EN ZEVKLİSİ ŞEF ÖNLÜĞÜ GİYMEKTİ.

Akbağ, “Sahnede biraz sunuculuk oynadım. Biraz aşçılık oynadım. En zevklisi finalde giydiğim şef önlüğüydü. Adımı da işlemişler üzerine. Şef Önlüğüm ile Sedef’i (kardeşi) kıskandıracağım” dedi.

BU YAZ SİNEMA FİLMİ YOK.

Ünlü oyuncu bu yaz bir film projesinde yer almayacağını belirtirken, “ Bu yaz galiba bir sinema filmi olmayacak. Olacak demeyi çok isterdim ama, içimize sinen bir sinema filmi projesi olmadı. İlk defa sinema adına yaz ayları için sinema adına bir şey söyleyemiyorum. Farklı farklı bir şey olabilir. Televizyonda artık her şey kendini tekrar etmeye başladı. Televizyon dizileri hala seyircinin ilgisini çekiyor ama, seyirci biraz daha seçici olmaya başladı. Her şeyi de böyle kabullenip takip etmiyor. O yüzden belki bir sürprizim olabilir, televizyonda. Yeni bir televizyon projesi diyebiliriz. Şu an %80 gibi. Tam netleşmeden de söylemek istemiyorum, okulların kapanmasını bekliyoruz. Gelecek sezon içinde elimde bir çok proje var okuyup değerlendiriyorum” dedi.
Akbağ; “ formunun genetik miras olduğunu belirterek, “Aileden olduğu kadar, beslenmeme de dikkat ediyorum. Tatlıyı çok sevmem belki onunda etkisi var. Hayatımda diyete girme yada diyetten çıkma diye bir şey yok. mutfakta da iyiyimdir. Hamurcuyumdur, makarna, pilav börek üçlüsünü çok güzel yaparım. Yeni denenmiş şeylerde iyi olmasam da Geleneksel Türk Mutfağı’nda iyiyimdir. Her türlü soslu makarnayı severim. Babaannem ailemizin önemli bir aşçısıdır, damak zevki gelişkin bir aileyizdir, bu yüzden bende yaptığım yemeği güzel yaparım” dedi.