SANATÇILAR, SANATLA BODRUM’A SAHİP ÇIKTI

Bodrum Kent Konseyi bileşenlerinin başlattığı, “Bodrumlular Bodrum’a Sahip Çıkıyor” etkinlikleri kapsamında, yelken boyama etkinliği yapıldı. “Bodrumlu Sanatçılar Bodrum’a Sahip Çıkıyor” sloganı ile ile gerçekleştirilen etkinlikte ressamlar, sanatçılar ve vatandaşlar fırçaları ile gelerek, tekne yelkenini özgürce boyadı.

Bodrum Kent Konseyi tarafından başlatılan “Bodrumlular Bodrum’a Sahip Çıkıyor” etkinliği kapsamında, Bodrum Belediye Meydanı’nda sanatçıların, ressamların ve vatandaşların katılımı ile yelken boyama etkinliği düzenlendi.  “Bodrumlu Sanatçılar Bodrum’a Sahip Çıkıyor” 15 ressamın katılımı ile gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da katılanlara destek verdi.  Begonvilli Bodrum evleri, güneş, balık, ağaç, çiçek, sarnıç ve somut figürlerin yapıldığı yelken yaklaşık 2 saatte boyandı.

Etkinliği yöneten sanatçı Ender Güzey, “Önemli bir etkinlik başlatıyoruz. Hiçbir kent sanatsız olamaz. Medeniyet sanatsız kültürsüz olamaz. Bodrum’da oldukça yoğun bir şekilde yaşıyoruz. İnsanlarımızda sanatçısına ve yaşadığı yere sahip çıkmalı. Sanat önemsendiği yerde kalır, önemsenmediği ve anlaşılmadığı yerden de gider.  Bizler sanat ve kültür konusunda engellenmek istemiyoruz. Bodrum’da buluştuk. Amacımız, Bodrum’a estetik kazandırmaktır. Bodrum’a özgü deniz ve yelken vardır, bu nedenle Bodrum’da sanat ve kültür için, kentin yapısına sahip çıkmak için boyayacağız” dedi.