GÜNEY KORE’DE LENA RÜZGARI ESTİ

Rüzgar sörfünün en prestijli serisi olan PWA Dünya Turu’nda 2016 slalom sezonu Güney Kore’nin Ulsan şehrindeki Jinha sahilinde tamamlanırken, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un başarılı Milli sporcusu Lena Aylin Erdil, kadınlar slalom kategorisinde birinciliği elde ederek PWA Dünya Turu’nda liderliği ele geçirdi.

Rüzgar sörfü kadınlar slalom kategorisinde 2016 Dünya Kupası sezonunun ilk ayağı olan Ulsan’daki yarış 27 yaşındaki Lena Aylin Erdil ve Sarah-Quita Offringa arasındaki rekabete sahne oldu.  Milli sporcu Lena, ilk iki seride rakiplerine üstünlük sağladı ve birincilik pozisyonunu elde etti. Son seri için yeterli rüzgar olmadığı için Lena, zirvedeki yerini korudu ve sezonun ilk ayağını lider tamamladı.

Lena Aylin Erdil, 2014 yılında dünya ikincisi olurken geçtiğimiz yıl ise dünya üçüncülüğüne elde etmişti. Bu sezon PWA Dünya Turu’nun ilk yarışı sonrası kadınlar slalom kategorisinde liderliğe yerleşen Erdil’in bir sonraki yarışı 15-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Çeşme’de yapılacak.

Güney Kore’den dönen Aylin Lena Erdil, 10 yıldır bu birinciliği elde etmek için çalıştığını belirterek;

“Güney Kore’den yeni döndüm. Bu Dünya Kupası’nın ilk ayağıydı profesyonel windsurf birliğinin düzenlediği bir yarışma. Bu sene 3 etapdan oluşuyor; ilk etap Güney Kore, ikinci etap Alaçatı Çeşme’de olacak, üçüncü etap ise Danimarka’da. Sezon sonunda da Dünya şampiyonu belirleniyor. Daha önce bu yarışmalarda ikinciliğim, üçüncülüğüm olmuştu ama ilk kez bu yarışmada birinci olmayı başardım. Çok mutluyum, çok uzun senelerdir