SAMSUNG’DAN YÜZME YARIŞINA ÖZEL 360° İLETİŞİM KAMPANYASI

İstanbul, 15 Temmuz 2016 – Dünya teknoloji devi Samsung Electronics, 12 yıldan bu yana ana sponsoru olduğu ve son 3 yıldır adını verdiği Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı 360° bir kampanya ile duyurdu.

24 Temmuz 2016 Pazar günü gerçekleşecek olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na ilgiyi artırmak hazırlanan ve start’ı Ata Demirer’in canlandırdığı “Atın Beni Denizlere” videosu ile verilen iletişim kampanyası kapsamında Televizyon, Yazılı Basın, Açıkhava, Dijital Platformlar ve Sosyal Medya olmak üzere farklı iletişim kanalları kullanıldı.

Kampanya Künyesi

Kampanya Sahibi                                             : Samsung Electronics Türkiye

Reklamveren Temsilcileri                                  : Sıla Sayar, Sibel Hür, Didem Kocaer

Kullanılan Mecralar                                          : TV, Açıkhava, Basın, Dijital Platformlar, Sosyal Medya

Reklam Ajansı                                                 : Leo Burnett İstanbul

Medya Planlama Ajansı                                     : Starcom

Dijital Pazarlama / Reklam Ajansı                      : Wanda Digital

Sosyal Medya Ajansı                                        : Cheil Worldwide

PR Ajansı                                                        : Cohn & Wolfe İstanbul

#BogazAnilari Instagram’da yarışıyor

Samsung, kampanyanın sosyal medya ayağında ise yarış öncesinde Instagram’da bir yarışma başlattı. “Samsung Yüzme Yarışı Boğaz Anıları” başlığı altında düzenlenen ve 24 Temmuz saat 17.00’ye kadar devam edecek olan yarışma kapsamında Instagram’da  #BogazAnilari ve #SamsungYuzmeYarisi etiketini kullanarak paylaşım yapan herkes, her gün 1 adet taşınabilir şarj cihazı ile yarışma sonunda büyük ödül olan Galaxy S7 edge’i kazanma şansı yakalıyor.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin https://www.instagram.com/samsungturkiye/ sayfasını beğenmeleri, Instagram hesaplarının “Herkese Açık” olması ve Samsung Türkiye Instagram hesabını takip etmeleri gerekiyor. Boğaz’a ilişkin hikâyesini ya da anısını çektikleri fotoğrafla birlikte kişisel Instagram hesabından yarışma hashtag’leriyle birlikte, @SamsungTurkiye hesabını da etiketleyerek paylaşan her katılımcı, ödüllere kavuşma fırsatına sahip oluyor.

Kurallara ilişkin daha ayrıntılı bilgiye Samsung Türkiye resmi Facebook adresinden https://www.facebook.com/SamsungTurkiye/ ulaşılabilir.