TeknolojiYaşam

SAMSUNG İLE TV’LERİN EVDEKİ KONUMU DEĞİŞİYOR

İSTANBUL – 21 Haziran, 2016 – Yıllarca, insanların TV’lerini yerleştirebilecekleri yer konusunda pek fazla seçenekleri yoktu. Ağır CRT TV’ler, odanın köşesinde ağırlıklarını desteleyebilecek sağlam bir mobilya üzerine yerleştirilirdi. Ekranlar büyüyüp inceldikçe, TV’ler de setin arkasındaki karmaşık kabloları gizlemek için genellikle salonun ortasında bir duvara monte edildi.

Bugünün Samsung TV’leri ile bu yaklaşımlar bütünüyle terk ediliyor. Ekranın parlaklığı ve netliğine, TV setinin şıklığına güvenen tüketiciler, artık, TV’lerini diledikleri her yere yerleştirebiliyorlar.

Gün ışığında pencere kenarında bile net görüntüleme deneyimi

Samsung’un Quantum dot ekran teknolojisine sahip 2016 model SUHD TV’ler, ortam aydınlatması ne olursa olsun, mümkün olan en iyi görüntüleme deneyimini sunuyor. SUHD TV’ler 1.000 nit parlaklık seviyesi ve ışık yansımalarını önemli ölçüde azaltan yeni ‘Ultra Black’ teknolojisiyle gün ortasında pencere kenarında bile net olarak görüntülenebiliyor.

360 tasarım sayesinde her açıdan kusursuz görüntü

Tüketiciler, artık büyük ekranlarını duvara monte etme ihtiyacı dahi duymuyor. Samsung TV’ler, yeni 360 tasarımı sayesinde, her açıdan (önden, yanlardan ya da arkadan) çarpıcı bir görüntü sağlayarak kullanıcılara TV’lerini uygun gördükleri her yere kurabilme özgürlüğü sunuyor.

Kullanıcılar, konuklarına her açıdan kusursuz görüntüleme konforu sağlayacaklarını bildikleri için TV’lerini tripod ayaklarla odanın ortasına bile yerleştirebiliyorlar.

Bu gelişmelere bağlı olarak günümüzde tüketiciler TV’lerini koyabilecekleri yer konusunda her zamankinden daha çok seçeneğe sahipler.