PALMARINA BODRUM’UN ‘ÇOCUK CENNETİ’NDEN UNICEF’E DESTEK

Türkiye’nin ilk mega yat limanı Palmarina Bodrum, Unicef Türkiye Milli Komitesi ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bodrum’un en kapsamlı çocuk eğlence parkı Kids Paradise’a giriş biletleri üzerinden elde edilecek gelirin bir kısmı UNICEF’in Türkiye’de yürütmekte olduğu çocuklara yönelik projelere aktarılacak
UNICEF, Türkiye’de tarım işçisi çocuklar, kız ve erkek çocukların her seviyede eğitime tam katılımlarını sağlamak, çocuk yaşta evlilikleri azaltmak, tüm engeli olan çocukları nitelikli eğitime dahil etmek, Suriyeli mülteci çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve ‘Çocuk Dostu Alanlar’ın artırılması için programlar yürütüyor. ‘Çocuk Dostu Şehirler’ projesi kapsamında ise belediyelerde ihtiyaç analizleri yapılıyor. Değerlendirmeler sonucunda, çocuk yaşta evlilik, yeşil ve engelli alanların artırılması, çocuk işçiliğiyle mücadele için farklı konularda eylem planları hazırlanıyor.
1951 yılından bu yana Türkiye’de özellikle çocukların korunması ve eğitimi ile ilgili çalışmalar yürüten UNICEF, sağlanan yardımlar ile daha fazla çocuğa ulaşma imkanı buluyor. UNICEF Türkiye Milli Komitesi yetkilileri, Palmarina Bodrum ile gerçekleştiren projenin hem kamuoyunda farkındalık yaratacağını hem de UNICEF’in daha fazla çocuğa ulaşmasına katkı sağlayacağını söyledi. Çocuklar için tüm dünyada çalışmalar yapan UNICEF ile iş birliği yapmaktan mutlu olduklarını söyleyen Palmarina Bodrum yönetimi ise çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinin önem taşıdığını dile getirdi.
5-12 yaş grubu çocuklara hizmet veren, çocukların hayal gücünü, kas ve motor becerilerini geliştirici etkinlikler sunan Palmarina Bodrum’un ‘Çocuk Cenneti’ Kids Paradise’ın içerisinde Aquapark, 650 metrekarelik havuz, çeşitli kaydıraklar, 7D sinema, özel yapım atlıkarınca ve oyun alanları bulunuyor.