EtkinliklerSpor

MUSTAFA V. KOÇ TÜRKİYE YAT ŞAMPİYONASI 17-20 AĞUSTOS’TA BODRUM’DA START ALACAK

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en prestijli yat yarışı “Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası” 17 – 20 Ağustos’ta Milta Bodrum Marina’da gerçekleşecek. Ekipler, 3 gün boyunca farklı sınıflarda mücadele edecek.  Yarış sonunda en başarılı ekip, trofenin sahibi olup Avrupa’da seçilen bir yarışta Türkiye’yi temsil etme hakkını kazanacak.

Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası’na katılacak tüm ekipler, hem Bodrum’un eşsiz güzelliğinde yarışma fırsatı bulacak hem de değerli işadamı merhum Mustafa V. Koç’un adını yaşatmanın gururuna sahip olacaklar.

Bu sene ikincisi düzenlenen yarışın basın toplantısına TYF Başkanı M. Serhat Belli ve TYF Yönetim Kurulu Üyeleri K. Turgut Kutlu ve Ömer Karacalar katıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli: Türkiye Yat Şampiyonası gelenekselleşme yolunda.

Basın toplantısında konuşan TYF Başkanı Serhat Belli “Türkiye Yat Şampiyonası’nın adı, 2016 yılında Değerli Koç Ailesi’nin de izniyle “Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası” olarak değişti. Yapılan bu isim değişikliği ile Şampiyonamız farklı bir anlam kazandı. Değerli Koç Ailesine bu anlamlı iş birliği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şampiyonamıza destek veren tüm ekiplerimiz ve markalarımızla birlikte bu prestijli yarışı geleneksel hale getirmek için çalışıyoruz. Yarış için güzel bir rota seçtik. Yarışların en verimli ve güvenli şekilde gerçekleşmesi için tüm ekiplerin ilgili talimatları itinayla yerine getirmesini, hava koşullarının da bizden yana olmasını temenni ediyor, yarışa katılacak tüm ekiplere şimdiden başarılar diliyoruz. Ayrıca Olimpiyat Oyunları’nda bizi en iyi şekilde temsil ederek yarışını tamamlamış yelkencilerimize teşekkür ediyor, yarışlarına devam eden Rüzgarın Çocukların da başarılar ediyoruz. ” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi K. Turgut Kutlu yarış hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi;“Sporcularımızın ve kulüplerimizin gösterdiği ilgiden memnunuz. Ortama 45 teknenin yarışa katılmasını öngörüyoruz. Organizatörlerimiz, çok değerli destekçilerimiz ve tüm sporcularımızla birlikte büyük bir sinerji içinde başarılı bir yarış geçirmeyi diliyoruz.” dedi

Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Karacalar ise toplantıda şunları dile getirdi; “Türkiye Yelken Federasyonu Yönetimi olarak yelkenciliğin gelişmesi ve yaygınlaşması adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tüm deniz severlerin ve yelkene gönül verenlerin de desteği ile hedeflerimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz.” dedi.