MİNE SANAT GALERİSİ 2017 YAZ SEZONU ETKİNLİKLERİ

Mine Sanat Galerisi 2017 Yaz Sezonu Etkinlikleri

Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Palmarina Bodrum ve II. Mekan’ında bir dizi etkinlikle yaz aylarında sanatseverlerle buluşuyor.

-9 Temmuz 2017 itibariyle Kocaeli Üniversitesi G.S.F 2003, Resim Bölümü mezunu olan sanatçı ve eğitmen Kader Aktü ile çocuklar için hem eğlendirici hem öğretici “Yaratıcı Çocuk Atölyemiz” Çarşamba ve Pazar günleri saat 19:00 – 22:00 saatleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak II. Mekan‘ında gerçekleşecek. 

“Yaratıcı Çocuk Atölyesi” kapsamında çocuklar taş üzerine boyama, portre yapımı, baskı teknikleri, mürekkep çalışmaları, kukla yapımı, kolaj, manzara çalışmaları, kil ve model hamuru ile çalışmalar, mandala tasarımı, suluboya, pastelboya, karakalem, füzen kaleme kadar pek çok tekniği de kullanarak yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. 

Kocaeli Üniversitesi G.S.F 2003, Resim Bölümü mezunu olan sanatçı ve eğitmen “Kader Aktü ile Yetişkinler İçin Suluboya Workshop”umuz Cuma günleri saat 19:00 – 22:00 saatleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak II. Mekan‘ımızda gerçekleşecek. 

Düşünsel gelişimi yansıtma eğiliminde olan Kader Aktü, doğallık, saydamlık, kır ve tabiat aşığıdır. Zamanla kendine çok benzediğini, insani güdüler de taşıdığını düşündüğü sahibine has bir suluboya üslubu ve tavrı geliştirdi. Fırça darbeleriyle insanları, kenti, kimsenin farkına varmadığı gizli yüzleri, iç dünyanın gizli gerçekliğini, hüznün kuşaklar boyunca değişen ve gelişen izlerini sürdü. 

2004 – 2013 yılları arasında Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Konservatuar Müdürlüğü Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde ve çeşitli özel kurumlarda, Resim, Sanat Tarihi ve Estetik, Yaratıcı Çocuk Resim atölyelerinde eğitimler veren Kader Aktü, zaman içinde ”Kader Aktü Sanat Atölyesi” ne dönüştürdüğü kişisel atölyesinde, resim çalışmalarını yürütürken, aynı zamanda da Yetişkin Hobi Resim Atölyesi, Güzel Sanatlara Hazırlık Atölyesi ve Yaratıcı Çocuk Resim Atölyelerinde eğitim vermeye devam etmektedir.

Kayıt ve Program hakkında detaylı bilgi için;

info@minesanat.com / T: +90 543 816 10 34

Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında bu yıl 20. kuruluş yıllarını kutlayan Antonina Turizm ile bir seminerler dizisi gerçekleştiriyor.

2014 yılında IRO (İstanbul Rehberler Odası) tarafından Türkiye’nin en iyi Kültür Turizmi ödülüne layık görülen Antonina Turizm, bu yıl, kuruluşunun 20. yılını Türkiye genelinde gerçekleştirilecek bir dizi seminerle kutluyor.

Kurucusu sanat tarihçi olan bir kurum olarak Antonina Turizm, kadrosunda yer alan birbirinden değerli sanat tarihçi, kültür tarihçisi, arkeolog ve yazar ile bu yaz Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum’da dinleyicler ile buluşuyor.

4 Temmuz – 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Salı ve Perşembe günleri Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum mekanında gerçekleşecek akşam seminerleri dizisi ücretsiz olacak.

Bilgi almak ve katılmak isteyenler için rezervasyon zorunludur:

Ayrıntılı bilgi için;

Antonina Turizm / Yeşim Zengin / 444 54 18 / antonina@antoninaturizm.com

Çarşamba – Pazar

19:00 – 22:00

Mine Sanat Galerisi Yalıkavak II. Mekan 

Kader AKTÜ ile “Yaratıcı Çocuk Atölyesi”

Cuma

19:00 – 22:00

Mine Sanat Galerisi Yalıkavak II. Mekan 

Kader AKTÜ ile “Yetişkinler İçin Suluboya Workshopu”

 

Salı – Perşembe

19:00 itibariyle

Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum 

“Antonina Akşam Seminerleri”