EtkinliklerSergi

“DERİN TUTKU AIR” SERGİSİ AÇILDI

Lisanslı yüzücü Ayşegül Dinçkök’ün, “Derin Tutku Air” isimli sualtı fotoğraf sergisi Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluştu. 21 Ağustos Pazar gününe kadar ziyarete açık olan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Yüzücü Ayşegül Dinçkök’ün dünyanın en nadide sualtı canlılarının yaşadığı bölgelerde çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan sergisi, Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergiyi ziyaret edenlerin arasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon’un ve Türkan Sabancı’nın da bulunduğu sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Sergide Dinçkök’ün, 24 fotoğrafının yanı sıra “okulunu boyayan çocuk” olarak bilinen ve birçok sosyal sorumluluk projesinde Dinçkök ile birlikte yer alan otizmli Ali Dökücü’ün de 40 resmi sergilendi.

Dinçkök, farkındalık bilincini yaratmak üzere çıktığı bu yolda çevre bilincini arttırmak ve denizlerin her geçen gün nasıl tahrip edildiğini vurgulamak istediğini belirtti.

Dinçkök’ün bu sergisinde eş zamanlı çıkardığı sualtı fotoğraflarından oluşan kitabının satışından elde edilen geliri ise Akdeniz Koruma Derneği’nin ‘Deniz Koruculuğu’ projesine bağışladığı öğrenildi. Sergideki fotoğrafların 21 Ağustostan sonra Bodrum Acıbadem Hastanesi Onkoloji Bölümü’ndeki odalara yerleştirilecek.