MİDTOWN SANAT GALERİSİ’NDE FOTOĞRAF SERGİSİ

Midtown Alışveriş Merkezi, sanat etkinliklerine 19 – 31 Mayıs arasında fotoğrafçı Görkem Onur’un ‘Işıkla Boyama’ sergisi ile devam ediyor. Sergi ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bodrum’un önemli sergi alanlarından biri olan Midtown Sanat Galerisi 19-31 Mayıs arasında 1992 İzmir doğumlu, genç fotoğrafçı Görkem Onur’un “Işıkla Boyama” sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümünde eğitimini sürdüren Onur, fotoğrafın birçok alanında çalışmalar yaptıktan sonra kendisini en iyi biçimde anlattığını söylediği ‘Işıkla Boyama’ tekniği ile çalışmaya başladığını, bu yolla düşüncelerini birleştirip fotoğraflarını çekmeye başladığını belirtiyor.

‘Işıkla Boyama’ sergisinde Görkem Onur gördüğümüz her şeyin ışık ve karanlığın tuhaf bir oyunu olduğunu anlatıyor ve ekliyor: “Somut ve soyut beyin olarak iki farklı bakış açısının birleşmesi karanlık ve aydınlığı oluşturuyor. Karanlık bildik bir olgudur… Lakin kimi zaman bu bir duygu kimi zaman ise somut bir oluşumdur. Işığın karanlık ile buluştuğundaki yaratı, bu yaratının da üzerinden yarattığım etki özündeki anlama, kabullenme ve kabullendirme öyküsüdür fotoğraflarımın hikayesi.”

‘Işıkla Boyama’ sergisi 19-31 Mayıs tarihlerinde Midtown Sanat Galerisi’nde fotoğraf severleri bekliyor.