Güncel

MIDTOWN ORKESTASI 30 AĞUSTOS’TA BİNLERCE BODRUMLU İLE BULUŞTU

Midtown Alışveriş Merkezi bünyesinde oluşturulan ve dördüncü yılını dolduran Midtown Orkestrası, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Bodrum halkı ile buluştu. Fener alayının ardından Bodrum Belediye Meydanı’nda eşsiz performanslar sergileyen Midtown Orkestrası, binlerce kişiye unutmayacakları anlar yaşattı.

Dünyaca ünlü senfoni orkestralarında görev alan 44 müzisyenin bir araya geldiği Midtown Orkestrası, dördüncü yılını harika bir konserle taçlandırdı. Midtown Alışveriş Merkezi bünyesinde kurulan Orkestra, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Bodrum Belediye Meydanı’nda müzikseverlere resital sundu.

Klasik, Jazz ve Pop müzikten oluşan geniş repertuarlarıyla Midtown Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine yaz boyunca unutamayacakları anlar yaşatan Midtown Orkestrası, 30 Ağustos özel performansında ise günün anlam ve önemine uygun bir repertuar ile Zafer Bayramı çoşkusunu Bodrum halkına yaşattı.

Midtown Orkestrası, Onuncu Yıl Marşı ile başlayan konserde, ‘Memleketim’, ‘Hayat bayram olsa’ gibi şarkılar, İzmir ve Gençlik marşları ile konser alanını dolduran binlerce kişinin beğenisini toplayan performanslar sergiledi.7

Midtown Orkestrası Hakkında

1960’lı yıllardan itibaren ulusal ve uluslararası ticaret hayatında aktif rol almış Karakaya Group bünyesindeki Midtown, bir alışveriş merkezinin sunduğu hizmetlerden daha fazlasını ziyaretçileri ile buluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda tüm etkinliklerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Midtown, bulunduğu şehrin kültürel ve sanatsal niteliğini de göz önünde bulundurarak önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Midtown AVM, yılın 365 günü kapılarını sanatseverlere açan Midtown Sanat Galerisi’nin yanı sıra 2013 yılında da Türkiye’de bir alışveriş merkezinin kurmuş olduğu ilk orkestra olan Midtown Orkestrası’nı da Bodrum ile buluşturdu.

2013 yazında Viyana, İstanbul, İzmir ve Ankara’dan bir araya gelen farklı tarzlardaki 25 virtüöz müzisyenden oluşan Midtown Orkestrası, 2016 yazı itibariyle ise müzikseverleri 44 müzisyen olarak karşıladı.

Midtown Orkestrası, sanat yönetmenliğini keman virtüözü Mehmet Yasemin’in üstlendiği, Türkiye ve dünya sahnelerinde yer almış, kariyerlerinde başarılı müzisyenlerin bir araya gelmesi ile oluşturuldu.

90’lı yıllardan itibaren birçok müzik topluluğunda bir araya gelmiş olan orkestra üyeleri, orkestra olarak Bodrum Midtown’da dört yıldır yaz döneminde 60 gün boyunca her gün müzik yapıyor.