MEVSİMİ BİTMEDEN SAİT RESTORAN’DA KALKAN VE DİL BALIĞI ŞÖLENİ!

Bodrum’un klasikleşmiş lezzet durağı Sait Restaurant, sağlıklı beslenmeye özen gösterenleri, sezonu Mart ayı sonuna kadar devam eden kalkan ve dil balığının keyfine varmaya davet ediyor.

Restoranın kurucusu Sait Birtan Yılmaz; mevsimi Aralık ayında başlayıp Mart ayının sonuna kadar devam eden Kalkan ve Dil Balığı hakkında da ipuçları verdi: “Kalkan Balığı, Omega 3 açısından zengin mineraller ve vitaminler içerir. Dil balığı bol yağda, yumurtası ise ayrıca tavada kızartılırsa çok lezzetli olur. Ayrıca zeytinyağı ile mühürlenip fırında pişirilebilir. Dil balığının ızgarasını da tercih edenler var. 3 pişirme şeklinin de muhakkak kendi suyunda olmasına çok dikkat edilmelidir. Kalkan balığı bol yağda, tavada kızartılarak pişirilirse çok lezzetli olur. Eğer ızgarası tercih ediliyorsa, suyunun kaçmamasına çok dikkat edilmelidir. Bu balıkların yanında bol yeşilliğin olduğu bir salata tercih edilebilir, tadını daha iyi anlayabilmek için yanında ekmek yenmemesini tavsiye ederim.”

Mevsimine göre deniz ürünlerinin en tazelerini yiyebileceğiniz Sait Restaurant’ın mezeleri köylerden alınan mevsimsel ve organik otlar ve taze içerikler ile günlük olarak hazırlanıyor.  Lezzet ve sunumları ile iştah açan meze çeşitlerinin yanı sıra spesiyal yemekler de özellikle rağbet görüyor.  Deniz ürünlü bulgur pilavı, kalamar kolu ızgarası ve deniz suyu çorbası bunlardan sadece birkaçı.

Sait Restaurant’ı ayrıcalıklı kılan sadece sunduğu lezzetli ürünleri ve deneyimli mutfak kadrosu değil Ferman ve Sait Birtan Yılmaz’ın devamlı iş başında olarak misafirlerine gösterdikleri bire bir ilgi ve güleryüz.

Deniz ve güneşin eşliğinde keyifle taze deniz ürünleri yemek isteyenlere farklı bir alternatif sunan Sait Restaurant, Palmarina’da ve yeni açılan Bodrum Marina’daki şubeleriyle, tadına doyum olmayan lezzetler sunuyor.