MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye Kano Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan “Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları” Bodrum’da yapıldı. 9 ilden 120 sporcu bahar kupası için mücadele etti.
Türkiye Kano Federasyonu tarafından Bodrum’da düzenlenen “Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları” Bodrum’un İsis Otel Sahili’nde başladı. 9 ilden 120 sporcunun katılımıyla, erkek ve kadınlarda K1, K2 mix tekne kategorilerinde yapıldı. 2 gün süren yarışlarda, 1000 m. ve 2000 m mesafelerinde kanocular mücadele etti. 26 kulüpten sporcuların katıldığı yarışlarda veteran sporcularda yarıştı. 14 hakemin görev aldığı yarışlarda 43 kadın yarışmacı vardı.
Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, “6 takım ile başladığımız kano sporunda 26 takıma kadar ulaştık. Hızla büyüyoruz, katılım artıyor. Amacımız 3 tarafı denizlerle çevrili, göl ve göletleri olan ülkemizde gençleri su sporuna yönlendirmeyi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Deniz kanosunu tercih etmemizin sebebi de, aynı zamanda olimpik olan branşlarda altyapı oluşturmayı sağlamak” dedi.

Yarışlarda; 1000 metre ve 2000 metre büyük erkeklerde Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü sporcusu Furkan Düz, 1000 metre ve 2000 metre büyük bayanlarda Şişecam Çayırova Spor Kulübü sporcusu Damla Güldoğan, 1000 metre mix branşında Şişecam Çayırova Spor Kulübü Damla Güldoğan-Bülent Çevik ikilisi, 2000 metre mix branşında Şişecam Çayırova Spor Kulübü Abbas Anıl-Sedanur Yılmaz ikilisi, veteranlar 1000 metre erkeklerde Hakan Aydoğmuş, kadınlarda Bilgen Güleryüz, 2000 metre erkeklerde Zafer Benli, kadınlarda Bilgen Güleryüz, karışıklarda 1000 metre ve 2000 metrede ise Hakan Aydoğmuş-Aynur Aydoğmuş ikilisi birinciliği elde etti. Sporculara madalyalarını Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, hakemler ve federasyon üyeleri verdi. Kulüplerde ise Şişecam Çayırova Spor Kulübü birinci oldu.