Güncel

KOCADON “TURİZMDE EN BÜYÜK DESTEĞİ İNGİLTERE’DEN GÖRÜYORUZ

Turizmde yaşanan krizi aşmak amacıyla BOTAV VE TAV tarafından ortaklaşa düzenlenen Turizmde 2016 Yılı Eylem Planı çerçevesinde yabancı gazetecilerin Bodrum’u tanıtmak amacıyla düzenlenen gezilerin dördüncüsünde ilçeye gelen 2. İngiliz medya gurubu Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un düzenlediği toplantıya katıldı. Kocadon; “Kocadon turizmde en büyük desteği tam 40 yıldır İngiliz konuklarımızdan görüyoruz. O kadar çok İngiliz Bodrum’da tatil yaptı ki artık her iki ülkeden de birçok gelin ve damat ilçemizde yaşamaya başladı, İngilizlerle akraba gibiyiz” dedi.
BOTAV (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Bodrum Belediyesi ve TAV tarafından ortaklaşa oluşturulan 2016 Yılı Turizm Eylem Planı gereğince turizmdeki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak Türkiye ve Bodrum turizmini Avrupa’da en iyi şekilde tanıtmak amacıyla 30 Mart -15 Haziran tarihleri arasında 12 ülkeden 15 farklı medya gurubundan yer alan 700 turizm gazetecisi, televizyoncusu, internet yayıncılarının katılacağı tanıtım gezilerinin dördüncüsünde, Londra Turizm Ateşeliği aracılığı ile ilçeye gelen 18 İngiliz medya temsilcisi ve tur operatörü Bodrum Belediyesi, BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon ‘un, Hakan Aykan Trafo Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda Kocadon’a BODER (Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler derneği) Başkanı Halil Özyurt eşlik etti.
İngiltere’nin önde gelen turizm ve seyahat yayın organları arasında yer alan
www. Love Holidays, Travel Republic, Eco Turkey TRavel, Just Tu Travel, Those Travel Guys Group ve Flight Centre Kingston ,Break4holidays, Youtravel, TRvale By İnspire,TBA, 2bookholiday, isimli yayın organları ve tur operatörleri temsilcilerini yer aldığı toplantı başlangıcında Bodrum’u mavi yolculuğu, turistik koyları, tarihi, kültürü, pazarı ve geçmişi İngilizce yapılan sunum ve sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.
Toplantı öncesinde açıklama yapan Eco Turkey Turizm ACentası temsilcisi Ali Keskin “İngiltere’den gelenler arasında sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayı Bodrum’da turizm yapılabileceğini anlatacak doğa, kültür, tarih, safari, eko turizm ve helal turizm olmak üzere farklı turizm kollarından temsilciler var. Terörizmin ülkemizde yarattığı olumsuz imajı bu konuklarımızla Bodrum’da doğru biçimde tanıtım yaparak tedirginlikleri en aza seviyeye indirmek” dedi.
Those Travel Guys Group temsilcisi Peter Foster ise “Birçok terör olayının ardından İngiliz turistlerin kafasında güvenlimi değil mi sorusu oluşuyor. Birkaç gündür Türkiye’deyiz ve güvenlikle ilgili hiçbir sorun yaşamadık. Özellikle Bodrum’un yılın 12 ayı turizm yapılabilecek tatile gelinebilecek bir bölge olduğunu gördük. Zaten İngilizler in önemli bir bölümü tatil için Bodrum’u tercih edeceklerine inanıyorum” dedi.

İNGİLİZLERLE AKRABA OLDUK.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da önümüzdeki günlerde Almanya, Belçika ,Hollanda, Norve, İsveç, Polonya ve Slovenya’dan yayın organları temsilcilerini ağırlamaya devam edeceklerini belirterek “Turizmdeki olumsuz imajımızı ve bölgemizde herhangi bir olumsuzluk tehlike olmadığını ancak yabancı medya kuruluşları aracılığı ile o ülkelere anlatabiliriz. İngilizlerle akraba gibiyiz. Düzenlediğimiz tanıtım kampanyaları etkisini göstermeye başladı bugün iki dev gemi ile ilçemize yaklaşık beş bin yabancı turist geldi” dedi.