Kafe-BarMekanlar

Kafeler Türkiye standartlarının üstünde

Bodrum Belediyesi Gıda şirketi tarafından işletilen restoran ve kafeler, gıda ve su güvenliği denetimlerinde önemli puanlar elde ederek bir kez daha güvenilirliğini kanıtladı.

2015 sezonu Rentokil–Simply Safe Gıda ve Su Güvenliği Programı genel değerlendirmesi sonucunda Bodrum Belediye A.Ş. restoran ve kafeleri üst düzeyde güvenilirliğini ispatladı. Yapılan denetimler sonucunda restoran, kafe ve diğer işletmelerin genel değerlendirmesinde Türkiye geneli ortalama 80, Bodrum bölgesi ortalama 83 puan alırken Bodrum Belediyesi Gıda AŞ. tesisleri ise ortalama 90 puanla üst sıralarda yer aldı. Gümbet Kafeterya, Mahfel Kafe & Plaj, Trafo Bodrum, Tepecik Kafe – Restaurant, Kumbahçe Kafeterya, ile Mendirek Kafe’nin katılmış olduğu değerlendirme sonuçlarında Gümbet Kafeterya 91 puanla en yüksek puanı aldı. Hizmet standartlarını yüksekte tutmayı en büyük hedefi haline getirmiş olan Bodrum Belediyesi Gıda AŞ. restoran ve kafeleri, almış olduğu yüksek puanlarla da tüketiciye daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunduğunu gösteriyor.

Bodrum Belediyesi Gıda AŞ. Genel Müdürü Hüseyin Yıldızhan her geçen gün kalite standardını daha yukarıya taşıdıklarını ifade ederek, ” Tüm tesislerimizde hijyen kurallarına uygun hareket ediyor ve bu standartlarda ürün kullanıyoruz. Personelimiz de bu konuda hassas, gerekli tüm eğitimlere katılarak denetimlerimizi aralıksız gerçekleştiriyoruz. Gıda ve su güvenilirliği açısından değerlendirmeler her ay kafelerimizde devam edecek.” dedi.  

Bodrum Belediyesi restoran ve kafelerin aldığı puanları inceleyerek değerlendiren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Değerlendirmeler sonucunda kafe ve restoranlarımızın üst düzeyde güvenilirliği olduğunu görme,  beni bir kez daha gururlandırdı. Kafelerimizin almış olduğu puanlara baktığımızda en düşük 88, en yüksek 91 puanımız var. Üstelik Türkiye genelindeki işletmelerle kıyasladığımızda da arada ciddi bir fark görüyoruz. Bu demektir ki biz hep daha iyiye yürümeye devam ederek kalite standartlarımızı daima yukarılarda tutuyoruz. Gıda ve sudan kaynaklı riskleri minimize etmek en önemli hedefimizdir. Hijyen standartlarınızı en üst seviyeye çıkarmak için daima dikkatle çalışacağız. Bu puanı almamızda katkısı olan tüm personelime teşekkür ediyorum.” dedi.