Manşet

İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ,KURULUŞUNUN  99. YILINDA,“CUMHURİYET” İ, MUAMMER SUN’UN ÖLÜMSÜZ ESERLERİ; KURTULUŞ” VE “CUMHURİYET” FİLM MÜZİKLERİ İLE KUTLUYOR.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyetimizin yeni yaşını, önde gelen Türk Bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden olan “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” film müziklerinden seçkiler ile kutluyor. 30 Ekim 2022 Pazar akşamı gerçekleşecek konser, Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nda.

 “Kurtuluş” filminden; Özveri – Direniş, Yunan Dansı, Savaş Müziği, Karadeniz Marşı, Sevda Çiçeği, Büyük Taarruz, İzmir’in Dağlarında ve “Cumhuriyet” filminden;Bozkırın Sesi, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa, konserde seslendirilecekparçalar arasında yer alıyor. Konser; Cemal Reşit Rey’in bestelediği, Faruk Nafız Çamlıbel ve Behçet Kemal Çağlar’ın sözlerini yazdığı  “10. Yıl Marşı” ile sona erecek.

Soprano Nazlı Deniz Süren’in solist olduğu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile gerçekleşecek olan bu özel konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini ise Paolo Villa üstleniyor.

30 Ekim 2022  Pazar – Saat: 20.00

Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu