EtkinliklerManşetSporYat

Bayk, Kışa Hazırlık Kupası’nda İki Yarış Yaparak Sezonu Kapattı

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından 28 – 29 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenen Kışa Hazırlık Kupası’nda ,17 teknenin ekipleri 2 gün boyunca zorlu ve değişken hava şartlarında yarışarak sezona kış güneşinde veda ettiler.

Yarışın Baş hakemi Nihat Yenel’in yarışın ilk günü yaptığı brifing sonrasında ekipleri saat 13:00’e kadar karada tutması sonucunda Bodrum’da bardaktan boşanırcasına yağan yağmur bir anda problem olmaktan çıktı. Havanın müsaade etmesi ile hızlıca parkura çıkan Yarış Komitesi 14:10’da tüm filoya aynı anda start vererek ilan edilen 4 rotadan kısa offshore rotayı uygulamaya aldı. Yarış sorunsuz tamamlandı.

İkinci günde ise, erken saatlerde havanın çok düşük seyretmesine rağmen, start saatine doğru hareketlenmesi ile yarış komitesi ve filo hızla denize açıldı. Parkurun rüzgarın oturması ile Kara Ada‘nın ucuna kurulan şamandıra parkurunda 16 tekne start aldı. Ancak yarış esnasında havanın zaman zaman durma noktasına geldiğini gören Yarış Komitesi rota kısaltması vererek yarışın tamamlanmasına imkan verdi.

BAYK KIŞA HAZIRLIK KUPASI GENEL SONUÇLARI ;

IRC I

1.FARFARA TEKNESİ – ERHAN UZUN VE EKİBİ

2.KUM B TEKNESİ – CEMRE METİN VE EKİBİ

3.DEFİNE TEKNESİ – SELİM KAKIŞ VE EKİBİ

IRC II

1.MATADOR TEKNESİ – CÜNEYT BÜYÜKUÇAK VE EKİBİ

2.AURORA X TEKNESİ – ÖMER DİRİM VE EKİBİ

3.KARAVİDA TEKNESİ – ALP DOĞUOĞLU VE EKİBİ

IRC III

1.DENİZHAN TEKNESİ – EROL ALGÜL VE EKİBİ

2.MELTEM DENİZ CADILARI TEKNESİ – BADE TANOBA VE EKİBİ

3.MİHO TEKNESİ – MURAT OKAY VE EKİBİ