TeknolojiYaşam

İŞ ADAMLARINA OFF-ROAD UÇAĞI: PİLATUS PC-12

İş jeti bakım ve onarım markası Amac Aerospace Turkey, çim ve toprak zemine iniş yapabilen Pilatus PC-12 uçağını patronların beğenisine sunuyor. Pilatus PC-12, kargo, hava taksi ve hava ambulansı, sınır gözetleme uçağı olarak da birçok amaca hizmet ediyor

AMAC Aerospace Turkey’in satış ve bakım haklarını üstlendiği Pilatus PC-12 uçakları çok amaçlı kullanılabilirliği ve operasyonel esnekliği açısından avantaj sağlıyor. Pilatus PC-12, kargo, hava taksi, VIP, ambulans, arama ve gözetleme gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Özellikle iş adamların tercihleri arasında yer alan Pilatus PC-12 çim ve toprak zemine iniş yapabilme özelliğine sahip. 4, 6 veya 8 kişilik konfigürasyonları olan Pilatus PC-12, yüksek performansının yanı sıra düşük uçuş maliyetiyle de tercih sebebi oluyor.

PC-12 uçaklar maksimum 9 kişi veya bin 209 kg yük taşıyor. Bin 200 beygir gücüne sahip olan Pilatus PC-12 uçaklar, her yere güvenli ve hızlı bir ulaşım sağlıyor. Farklı alanlarda farklı konfigürasyonlarla kullanılabilen Pilatus PC-12 uçakları, 9 bin 144 metreye kadar havalanabiliyor. Uçağın kalkış yapması için ise 800 metre mesafe yetiyor.

VIP konfigürasyonlu bir PC-12’nin temel performans parametreleri:

Kalkış Mesafesi                                             : 808 m

İniş Mesafesi                                                 : 558 m

Maksimum Tırmanma Hızı                           : 585 m/dk

Maksimum Seyir Hızı                                    : 519 km/sa.

Maksimum Menzil                                        : 2915 km

Maksimum Uçuş Yüksekliği                          : 9144 m