İNCİ ERTUĞ’UN “PERSONA” BAŞLIKLI KİŞİSEL SERGİ AÇILIŞ KOKTEYLİ MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUM’DA.

İNCİ ERTUĞ’UN “PERSONA” BAŞLIKLI KİŞİSEL SERGİ AÇILIŞ KOKTEYLİ, 29 TEMMUZ2017 GÜNÜ, SAAT: 19:00’DA MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUMDA.

Sanatçı İnci Ertuğ’un “Persona” başlıklı kişisel sergisi 29 Temmuz 2017 tarihinden itibaren KAMU Sanat Projeleri işbirliği ile Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum’da.

Persona, sanatçı için bir zorunluluktan öte kendi varlığını inşa etmek niyetiyle isteyerek taktığı maskedir. İnci Ertuğ, sanatında derin kırılmaların gerçekleştiği yakın geçmişe ait dönemi Persona olarak isimlendiriyor. Bu döneme aitçalışmaları Ertuğ’un günümüzde sanata olan yaklaşımını şekillendiren sürecin parçaları olarak belgesel bir kesit niteliği taşıyor.

Geçmiş 4 yılın farklı tarihlerini taşıyan işlerde, kolaj ile yağlıboyanın iç içe geçtiği çalışmalardan farklı malzemelerin kullanımına doğru Ertuğ’un güncel yaklaşımlarına geçişin izleri sürülebiliyor. Ertuğ kendi Persona’sını inşa etme yolundaki köşe taşlarını izleyiciyle paylaşıyor.

İnci Ertuğ “Persona” sergisi açılış kokteyli 29 Temmuz 2017, Cumartesi Günü, Saat: 19:00’da, Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum’da, sanatçının katılımıyla gerçekleşecektir.

Tüm sanatseverler davetlidir.