SeyahatTurizm

İKİ DÜNYA DEVİ ANLAŞTI… CRUISE SEKTÖRÜNDE LİDERLİK DERSİ VERDİ.

MSC CRUISES’TAN LİDERLİK DERSİ

MSC Cruises, Quebec merkezli sanatsal eğlence alanında dünya lideri olan Cirque du Soleil ile uzun süreli bir ortaklık kurarak, denizde eğlence alanında yeni standartları belirliyor.

İlk defa gösterilecek en yeni Cirque du Soleil şovları, denizlerde sadece MSC Cruises misafirlerine özel olarak, 20 milyon Avro’luk bir yatırım yapılarak, son teknoloji ürünü Meraviglia gemilerinde yer alacak. Akşam yemeği yenirken, aynı ortamda eğlenceye imkan verecek Cirque du Soleil şovları, MSC Cruises işbirliği ile hayata geçiyor.

MSC Cruises ve Cirque du Soleil arasında yapılan işbirliği sayesinde, halen yapım halinde olan MSC Meraviglia gemilerinde denizlerde ilk kez uygulanacak olan son teknoloji içerikli akşam yemeği ve eğlence anlayışı birleşecektir. Haftanın altı gecesi , misafirler seçkin ve orijinal Cirque du Soleil şovlarının tadını çıkaracaklar ve her gece muhteşem MSC Cruises lezzet deneyimi eşliğinde iki performans izleyebilecekler.

20 Milyon Avro harcanacak.

Bütün bu aktiviteler, 20 milyon Avro harcanarak geminin arka tarafında inşa edilen 1000m² salon içinde toplamda 450 kişi seyirci oturma kapasiteli ve 200 kişilik oturumlu yemek alanında gerçekleştirilecektir.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı, Pierfrancesco Vago, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ”MSC Cruises yenilikçi anlayışa sahip bir şirket, eşi benzeri olmayan gemileri inşa ediyor ve gemide yapılabilecek aktiviteleri özenle tasarlıyoruz. Dünyaca tanınan yeni ortağımız Cirque du Soleil ile birlikte misafirlerimiz için yepyeni ve canlı bir eğlence anlayışı sunuyoruz; Milyon Avro’luk orijinal yatırımları en ufak ayrıntısına kadar tasarlıyoruz. Yeniliğe, vizyona ve yaratıcılığa olan bağlılığımız sayesinde, bir aile şirketi olan MSC Cruises, diğer şirketlerden ayrışmaktadır.”

Cirque du Soleil Özel Projeler Şirketi olan, 45 DEGREES şirketinin Başkanı Yasmine Khalil ise mevcut işbirliği hakkında: “Cruise endüstrisindeki trendler hakkında açık bir vizyona sahip olan MSC Cruises ile uzun süreli bir ortaklık kurarak, denizlerdeki eğlence anlayışını birlikte bir üst seviyeye taşımayı hedefledik. MSC Cruises’ın denizlerde eğlence anlayışını bir üst seviyeye taşıyabileceğini, liderliğini sürdürmek hedefiyle, kural koyucu bir vizyonlarını olduğunu fark ettik. Cirque du Soleil için bu durum hem bizi motive etmekte, hem de bu yeni ortaklık bizim için sektöre bir meydan okuma anlamına gelmektedir.”

Meraviglia sınıfı gemilerde, 2017’de start alacak.

Bu eşsiz eğlence ve akşam yemeği deneyimine sahip ilk gemi MSC Meraviglia olacaktır ve Akdeniz’de ilk seferine Haziran 2017’de başlayacaktır. Bu gemiden sonra üretilecek olan üç Meraviglia sınıfı gemilerinde Cirque du Soleil şovları için ayrılmış özel bir salon bulunacaktır. MSC Meraviglia Avrupa merkezli global bir cruise şirketi tarafından yapılan en yenilikçi gemi olacaktır. Son teknolojiye sahip 5,700 misafir kapasiteli, 167,600 grostonluk gemi Mayıs 2017’de teslim edilecek olup, ilk yaz seferini batı Akdeniz’de geçirecek ve Cenova, Marsilya ve Barselona olmak üzere üç ana limana sahip olacaktır. MSC Meraviglia’nın ilk seferi için satışlar başlamıştır.