Güncel

GÜNEY AFRİKALI YARIŞMACI BİRİNCİLİK TACINI TAKTI

Bodrum’da düzenlenen ‘Miss 7 Continents’ yarışmasında birincilik tacı, Güney Afrika’dan 19 yaşındaki Andrea Abrahams’ın oldu.

Ermeni organizatör Ashot Khachatryan ve Jolly Tur tarafından düzenlenen Miss 7 Continents güzellik yarışması, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde yapıldı. Yarışmaya 22 farklı ülkeden katılan ve bir haftadır Bodrum’da olan yarışmacılar, önce ulusal kıyafetleri ile jüri ve izleyenlerin önüne çıktı.  Ardından bikini ve sonrasında Karadağlı modacı Aleksander Dodado’nun tasarımları olan gece kıyafetleri ile  boy gösteren yarışmacılar ilgiyle takip edildi. Yarışma kapsamında Bodrum’a gelen çocuk modellerde yöresel kıyafetleri ile geçiş yaparak çeşitli gösteriler sundu. Farklı ülkelerden modacılarında aralarında bulunduğu jürinin önüne çıkan yarışmacılar ile izleyenler,  merakla sonucun açıklanmasını bekledi.

Türkiye’den 21 yaşındaki Gizem Emdi’nin katıldığı yarışma sonucunda,  kraliçe tacı Güney Afrika’dan 19 yaşındaki Andrea Abrahams’ın oldu. Moldova’dan Kristina Goncharova’nın ikincilik tacını taktığı yarışmada Ukrayna’dan Kateryna Laktionova üçüncü, Ermenistan’dan Shushan Yeritsyan dördüncü ve Kırım’dan Maria Moroz beşinci oldu.  Birincinin açıklanması ile birlikte izleyenler arasındaki ülkesinin vatandaşları sevinç gösterisinde bulundu. İlk 5 dereceye girenlere organizasyon yetkilileri ve jüri tarafından yarışma sertifikası ve çiçek verildi.

Birinci olan yarışmacının Kasım Ayı’nda Malezya’da yapılacak olan Turizm Kainat Kraliçesi Yarışması’na katılmaya hak kazandığı,  “Miss 7 Continents”  ile ilgili 7 farklı organizasyondan birine Bodrum’un ev sahipliği yaptığı belirtildi.