FIRTINA BODRUM’U UÇURDU

Bodrum’da bu sabah saatlerinde başlayan ve saatdeki hızı 80 km. yi aşan fırtına ilçede hayatı olumsuz etkiledi.  Balıkçı kayıkları karaya sürüklenirken, sahili vuran sekiz metre boyundaki dalgalar işyerlerini sular altında bıraktı.

Sabah erken saatlerde başlayan ve saatdeki hızı öğle saatlerinde zaman zaman 80km, yi aşan fırtına ilçede hayatı kabusa çevirdi. Bodrum – İstahköy İstanköy- Bodrum feribot seferleri iptal edilirken açık denizde dalga yüksekliği 4 metreyi geçti. Güllük’ten İsrail’e kuru yük götüren gemiler ise Bodrum’un Bitez. Ortakent-Yahşi ve Gümbet koylarına sığınmak zorunda kalırken Yalıkavak ve Turgutreis mahallelerinde liman dışında olan balıkçı tekneleri ve sailing yatlar dalgalarla karaya sürüklendi. Liman dışında demirleyen balıkçı tekneleri ise fırtına nedeniyle bulundukları yerden ayrılarak batmamak için fırtınadan korunaklı koylar ve barınaklara gitmek zorunda kaldı. Teknelerini kurtarmak isteyen denizciler yoğun mücadele etti. Bazı evlerin güneş enerji sistemleri zarar görürken Bodrum’da fırtınanın etkili olduğu Yalıkavak, Turgutreis, Gümüşlük mahallelerine uzun süre elektrik ve iletişim hatlarında aksamalar oldu.

Bodrum’da görme mesafesinide etkileyen fırtınanın 24 saat daha devam edeceği pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği belirtildi.