EMRE ALKİN, YENİ KİTABINI REBİS BODRUM’DA İMZALADI

Ekonomist-Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, Bodrum’un en gözde koyunda yer alan Rebis Bodrum’da okurlarıyla buluştu. Türkiye’nin ve Bodrum’un henüz hak ettiği değere kavuşmadığına dikkat çeken Alkin, “Entelektüel birikime sahip olanlar güzel şeyleri sadece kendine saklamamalı. Parmağını taşın altına koymalı.” dedi.

Ekonomist-yazar Emre Alkin Bodrum’da okurlarıyla bir araya geldi. Bodrum’un en gözde koyunda Emrağ İnşaat tarafından geliştirilen Rebis Bodrum’da yeni kitabı ‘Seve seve aldattım’ ve Yalın Alpay ile birlikte kaleme aldığı ‘Paylaşmasak olmazdı’ adlı kitaplarını imzalayan Alkin, okurlarıyla sohbet etti. Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini de sürdüren Prof. Dr. Emre Alkin, okurlarıyla gerçekleştirdiği sohbette “Türkiye, Bodrum veya Türkiye’nin herhangi bir köşesi bugün olması gereken yerde değil. Fikir üretmekte ileriye gitmeliyiz çünkü her şeyi çok kaliteli yapan bir ülke olduk. İhracatımız Avrupa kadar kaliteli. Otellerimiz Avrupa kalitesinin üstünde. Hem eğitimi geliştirmeyi hem fikir üretmeyi hem sanatımızı Avrupa kalitesinin üstüne çıkarmayı hedeflemeliyiz. Böyle olursa her şey tamamlanacak.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Bodrum bilim ve aşkın birleştiği yer’

Prof. Dr. Emre Alkin, kendisine sıkça sorulan ‘bir ekonomi profesörü niye aşka kafayı taktı’ sorusuna değinerek, “Aslında bu işin içinde ekonomi var. Şu anda Türkiye’nin en önemli değerlerinden birisi olan Bodrum’un içerisindeyiz. Bodrum hem güzel, hem de kendine göre bir ekonomik değeri var. Bodrum’a aşk için gelen var. Onunla ilgili meşhur şarkılar var biliyorsunuz. Bir de Bodrum’a yatırım için gelen var, Bodrum’a bilim için gelen de var. Bilim ve aşkın birleştiği bir yer Bodrum. Onun için çok rastlantı olmadı burayı seçmemiz.” dedi. Entelektüel birikime sahip olan insanların halkı imrendirecek şekilde güzel şeyler ortaya koyması gerektiğine dikkat çeken Alkin, “Entelektüel birikime sahip olanlar güzel şeyleri sadece kendine saklamaması lazım, sadece eleştirmemesi lazım. Parmağını taşın altına koyması lazım.” ifadelerini kullandı.