DOMESTOS’TAN OKULLARA BİNLERCE ŞİŞE DOMESTOS BAĞIŞI

2011 yılından bu yana, Türk Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) ile yürüttüğü “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi kapsamında çocuklara hijyen eğitimi veren Domestos, bu süreçte okul yönetimleri ve velilerden en sık gelen talebi “Okullara Domestos Bağışı” isimli yeni bir çalışmaya dönüştürdü. Domestos, şimdi de il milli eğitim müdürlükleri ile işbirliğine giderek, Türkiye’deki devlet ilkokullarına ve ortaokullarına binlerce Domestos bağışı yapıyor. Domestos “Okullara Domestos Bağışı” çalışmasının ilk yılında 10.000 okula ulaşmayı hedefliyor. 3 yıl sürecek çalışmayla, bağışların gelen taleplere paralel olarak Türkiye geneline ulaştırılması planlanıyor.

2011 yılından bu yana “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesiyle çocuklara hijyen eğitimi vermeye devam eden Domestos, 300 bin çocuğa ulaştı. Bu proje sırasında veliler ve okul yönetimlerinden gelen ürün bağışı taleplerini de dikkate alan Domestos, 3 yıl içinde 600 ton ürünü devlet ilkokullarına ve ortaokullarına bağışlayarak hijyen konusunda önemli bir adım daha atıyor. Domestos’un 12 ilde 25-55 yaş arası annelerle yaptırdığı “Okul Tuvaleti Temizliği” araştırması da yapılan çalışmayı destekliyor. Annelerin %68’i okul tuvaletlerinde hijyen koşullarının sağlanmasına önem veriyor.

Unilever Ev ve Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu “ 5 yılı aşkın süredir, hijyen ve çocukların sağlıklı şartlarda okuması konusunda birçok adım attık. Şimdi de il milli eğitim müdürlüklerinden gelecek talepler ve destekle özellikle okul tuvaletlerine hijyen kazandırılması konusunda destek olmaya devam ediyoruz. İl milli eğitim müdürlüklerinden bizlere ulaşan talepler sonrasında imzaladığımız resmi protokollerle okullara Domestos’larını ulaştırıyoruz. Adana, İzmir, Kayseri ve Bursa’da başlayan çalışmalarımızı şu an imza aşamasında olduğumuz yeni iller takip edecek. Yıl sonuna kadar 10.000 okula ulaşmayı, 3 yıl içerisinde ise Türkiye’nin dört bir yanındaki on binlerce okula Domestos bağışlamayı hedefliyoruz “ dedi.

Domestos, il milli eğitim müdürlüklerinden talep ve destek bekliyor…

Okullara Domestos Bağışı çalışması ile 2016 yılı sonuna kadar 10.000 okula ulaşmayı öngören Domestos, şu an için 3 yıl olarak planladığı bu kampanya sonunda, toplamda 600 ton Domestos çamaşır suyunu, gelen taleplere bağlı olarak devlet ilkokullarına ve ortaokullarına bağışlamayı amaçlıyor. Bu doğrultuda kampanyaya dahil olmak isteyen il milli eğitim müdürlükleri, bulundukları ilin valiliğinden ön onay belgesi alarak Domestos ile irtibata geçebiliyor. İlgili il milli eğitim müdürlüğüyle bir protokol imzalanması ardından o ildeki devlet ilkokullarına ve ortaokullarına ürün ulaştırılıyor. Bağışlanacak ürünler, okulların temizlik görevlileri için özel olarak hazırlanan bir ürün kullanma kılavuzuyla birlikte teslim ediliyor.