DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI, MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI’NI SAHNEYE TAŞIYOR

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıkıyor. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da iki kez sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. Yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığıMozart’ın Sihirli Dünyası’nda DÇSO müzik direktörü Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç oynayacak.

Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi, Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın (DÇSO) yorumuyla sahneye taşınıyor. DÇSO, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, 24 Nisan Pazar günü iki özel gösteriyle TİM Show Center’da müzikseverlerle buluşacak.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisiyle 7’den 70’e tüm müzikseverlere eğlenceli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan gösterinin kostümleri Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat boyunca izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak gösterinin biletleri Biletix’ten satın alınabilir.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Doğuş Grubu kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında kuruldu. Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan orkestra, Türkiye’nin çocuklarına ve gençlerine senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da performanslar sergiledi. 2006 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli noktalarında konserler düzenleyen DÇSO, 2008 yılı itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil etmeye başladı.

29 ayrı kategoride 230 farklı projenin aday gösterildiği 2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri’nde, “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ödül kazanan DÇSO, bugüne kadar 3 ülkede 24 şehirde gerçekleştirdiği 58 konserle 80.000’den fazla izleyiciye ulaştı.

DÇSO, yurtdışı konserlerine önümüzdeki yıllarda daha fazla ağırlık vererek ülkemiz gençlerinin sesini uluslararası müzik platformlarında duyurmayı amaçlıyor.

DÇSO Eğitmen Kadrosu

Prof. Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
Dr. Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
Tolga Taviş, Yardımcı Şef
Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef