DOĞA GÜZELLİĞİNİ KEŞFEDİN

Bodrum’da balık restoranları ile ünlü Gümüşlük’te Gümüşlük Platformu tarafından hafta sonları düzenlenen Bahar Yürüyüşleri’ne katılanlar Gümüşlük’ün bilinmeyen doğa ve tarihi güzellikleri ile buluşmanın keyfini yaşıyor.Gezi ve fotoğraf tutkunlarının katıldığı gezilerde birbirinden ilginç fotoğraf ve yörenin bilinmeyen yönlerinde gün ışığına çıkarılıyor.
Bodrum’un Gümüşlük’te oluşturulan Gümüşlük Platformu tarafından her hafta sonunda düzenlenen ve yaklaşık 30-50 kişilik gurupların yer aldığı Bahar Yürüyüşleri’nde kentin bu güne kadar görülmeyen doğa, tarih ve kültür güzellikleri ile tanışılması sağlanıyor. Balık restoranları ve cennet koyları ile ünlü antik Myndos kentinin kalıntıları üzerine kurulan yörede eski sarnıçlar, tarihi yel değirmenleri şapellerin yanısıra baharın getirdiği güzelliklerle dolu kırlarda yapılan yürüyüşlere doğa tutkunlarının yanısıra amatör ve profesyonel fotoğrafçılarda katılıyor.
YILIN 12 AYI BİR BAŞKA GÜZEL…
Yaklaşık 10-20 km arasında süren gezi ve yürüyüşlere ilginin gittikçe arttığını tatil için gelenlerinde artık bu yürüyüşlere katılmaya başladığını belirten platform sözcüsü İbrahim Hakkı Zırh “Amacımız doğa , tarih ve fotoğraf tutkunlarına yöremizdeki tüm güzellikleri yürüyüş sporu ile birlikte tanıtmak , tanıdığımız, keşfettiğimiz yerleri fotoğraf ve video görüntülerle paylaşarak korunmalarını sağlamak. Hafta sonlarında gün boyunca süren gezilere olan ilgi her geçen gün hızla artıyor. Gümüşlük’e gelenlerin sadece balık restoranları ve denizi ile güzel olmadığını yapılacak yürüyüşlerle bugüne kadar görülmeyen güzelliklerle de tanışma fırsatı bulabileceklerini anlatıyoruz. Gümüşlük yılın 12 ayı bir başka güzel” dedi.