DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ ÇATI KOYUNDA DEVAM ETTİ

“Cevat Şakir’in İzinden Gökova’ya” sloganıyla Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yapılan Gökova Koyları Deniz Dibi Temizliği, Çatı koyunda devam etti.

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinde görevli 13 dalgıç ve katı atık toplama teknesi Venüs’ün katıldığı Gökova deniz dibi temizliği çalışmaları, beşinci gün Çatı koyunda yapıldı.

Bölgede sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki farklı yerde yapılan temizlik çalışmasında toplam olarak yaklaşık 250 kg atık çıkarıldı. Cam ve plastik şişe, cam bardak, otomobil lastiği, battaniye, branda, kopmuş misina ile ağ parçalarının da aralarında bulunduğu birçok atığın çıkarıldığı Çatı koyunda; pancar motoru parçası, tencere, tava ve mangal da en ilginç olanlarıydı.

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, Mavi yolculuğun 71. yılında yapmış olduğu programın son gününde hava şartları da elverişli olduğu takdirde, Çökertme koyunu temizleyecek.

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılıp dalış yaparak destek verdiği etkinlik, bir sosyal sorumluluk niteliğine sahip.