CEMİYETİN ÜNLÜ KADINLARI TÜRK KAHVESİ İÇİN BULUŞTU

Türkiye’de bir ilk!

Starbucks ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nden örnek sinerji

Cemiyetin ünlü kadınları Türk Kahvesi için buluştu

Kahveye gönül vermiş iki kurum, Starbucks ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği (TKKAD), Türk Kahvesi tutkunlarının damak tadına en uygun lezzeti bulmak için güç birliği gerçekleştirdi.

Starbucks, TKKAD ile birlikte özenle seçilen çekirdeklerden oluşan harmanı Veranda’yı Türk Kahvesi severlerin beğenisine sunarken, düzenlenen tanıtım toplantısına cemiyetin ünlü kadınlarının ilgisi yoğun oldu.  

Starbucks ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği (TKKAD), Türk kahve severlerin damak tadına en uygun lezzeti bulmak için önemli bir iş birliği yaptı. Starbucks, 13 Ekim’den itibaren Türk Kahvesi’ni TKKAD tarafından onaylanan çekirdek harmanı Veranda ile hazırlayacağını duyurdu.

Veranda’nın tanıtımı için düzenlenen toplantıya; aralarında iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Siren Ertan, Etel Baler, Nazlı Yazıcı, Ahu Orakçıoğlu, Meral Yazıcı,  Yonca Ebuzziya, Zeynep Üstünel, Gülden Büyükuçak, Berrin Okçu, Ebru Karaçam, Didem Bağrıaçık, Aytül Fıratoğlu, Ayten Danışman, Sinem Güngör, Pelin Atay Kuran, Hülya Eltemur,  Sibel Kerimoğlu, Begüm Özer ve Füsun Çevikel Kuran’ın da bulunduğu geniş bir davetli grubu katıldı.

Etel Baler’e Küçük Sürpriz!

Doğum gününde davete katılan Etel Baler’e Starbucks küçük bir sürpriz yaptı ve pasta kesildi!

Tunaveli: “Türkiye’de örnek bir sinerji yarattık”

Starbucks Türkiye Başkan Yardımcısı Tunç Tunaveli toplantıda yaptığı konuşmada, “Anadolu’da 600 yıldır Türk Kahvesi içiliyor, ancak bu köklü kültüre rağmen hala Türk Kahvesi hakkında öğrenilmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği, uzun yıllardır bu noktalara ışık tutmak için değerli çalışmalar yürütüyor. Biz de dünyada kahve kültürünün önde gelen temsilcisi ve kahveye gönül vermiş bir marka olarak, bu çalışmalara destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana menümüzde Türk Kahvesi bulunuyor. Şimdi de TKKAD tarafından onaylanan çekirdek harmanımız Veranda ile Türk Kahvesi severlerin damak tadına en uygun lezzeti sunduğumuza inanıyoruz” dedi.

TKKAD Yönetim Kurulu Üyesi Osman Serim de Türk Kahvesinin köklü geçmişi eşliğinde ritüelleri aktardığı konuşmasıyla büyük ilgi topladı.

Türk Kahvesini bir de Veranda ile deneyin!

Starbucks’ın TKKAD ile birlikte özenle seçilen çekirdek kahvelerden hazırlanan harmanı Veranda, Türk Kahvesi severlerin damağında yumuşak kakao ve hafif fındık aromasıyla eşsiz bir iz bırakacak. Hafif gövdeli ve orta asiditeli olan harman, Latin Amerika kökenli kahve çekirdeklerinin kısa süreyle kavrulmasından elde ediliyor. Starbucks, Veranda ile gelen lezzeti tüm Türk Kahvesi tutkunlarının denemesini öneriyor.

Fala inanma, falsız da kalma!

Türkiye’de günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olan Türk Kahvesi’ni kahve severlere sunacağı fincanlarda da bir ilke imza attı ve ünlü endüstriyel tasarımcı Gamze Güven’e özel kahve fincanı tasarlattı. Starbucks’ın standartlara uygun olarak tasarlanan yeni fincanlarında misafirleri bir de sürpriz bekliyor. Türk Kahvesinin vazgeçilmez bir parçası olan fal, Starbucks’ın yeni tabaklarında birbirinden renkli simgelerle yer alarak, kahve keyfini artırıyor.